В Ужгороді спорудять пам’ятник героям-землякам полеглим в АТО

В Ужгороді спорудять пам’ятник героям-землякам полеглим в АТО

На початку нинішнього року на Закарпатті розпочався мистецький конкурс на проект пам’ятника героям-землякам, які загинули у зоні бойових дій на Сході України з російськими окупантами та сепаратистами.

Конкурсантам належало засобами монументальної пластики на високому художньому рівні відобразити важливу історичну подію в житті України. Свої пропозиції, відповідно до оголошених організаторами конкурсу вимог, професійні скульптори мали надати до 13 травня, після чого відбулася публічна презентація проектів та низка тематичних засідань за участі управлінців і фахівців галузі, військових керівників, представників громадськості та самих авторів проектів. Підсумки конкурсу журі підбило 30 червня.

Серед низки проектів, запропонованих провідними митцями-монументалістами краю, найбільшу прихильність отримала робота Василя Олашина – автора багатьох знаних пам’ятників, зокрема й князю Федору Корятовичу, що встановлений у Мукачівському замку. У вівторок, 12 липня, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль вручив переможцеві сертифікат на право укладання угоди про спорудження пам’ятника на Пагорбі Слави в Ужгороді. Тут знайшли свій вічний спочинок воїни-ужгородці, які загинули на східних теренах Вітчизни, а також бійці Червоної армії – учасники боїв за Ужгород у Другій світовій війні.

Загалом з теренів Закарпаття за територіальну цілісність України в зоні АТО полягло 70 його синів – бійців Збройних Сил, добровольчих батальйонів, ДПС та підрозділів МВС. У червні цього року силами меценатів на площі загиблого майора В.Постолакі в Ужгороді було відкрито пам’ятний знак героям-ужгородцям, а новий монумент увічнить пам'ять усіх закарпатців, які віддали своє життя за Україну.

Оксана Дудаш, Ужгород.

Время публикации: 13.07.2016 11:36
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.