В Ужгороді презентували виставку робіт майстрів народних художніх промислів

В Ужгороді презентували виставку робіт  майстрів народних художніх промислів

Напередодні 25-річчя Дня Незалежності в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка «Тобі, моя Україно».

Свій творчий доробок - вишивки, ткацькі вироби, різьбу по дереву, коренепластику, кераміку, гончарні предмети, бісероплетіння, лозоплетіння та інші витвори мистецтва, притаманні нашому краю – усього майже 500 робіт - представлено у виставковій залі музею.

Низка кращих майстрів народного промислу, серед яких Людмила Губаль, Наталія Стегура, Василь Орос, Василь Сідак, Анатолій Сакалош, Михайло Сачко, Віталій Кінч, Євген Рубець, Марія Купарь, Андрій Зубенко, Надія Вербищук, Марія Чіка та інші у своїх роботах завжди намагаються зберегти закарпатську символіку, орнамент та багатонаціональний дух. Організаторами експозиції виступили управління культури Закарпатської ОДА, Закарпатський обласний організаційно-методичний центр культури, крайова організація Національної спілки майстрів народного мистецтва України та обласний музей народної архітектури та побуту.

У коментарі для «Дня» директор обласного організаційно-методичного центру культури Ганна Дрогальчук зауважила, що представлені експонати – лише невелика частина з того, що є у запасниках, адже Закарпаття надзвичайно багате на народні таланти. Практично у кожному селі є вишивальниці, ткалі, різьбярі, майстри кераміки, бісеро- та лозоплетіння. На цій виставці представлено усі райони Закарпаття, усі жанри народного мистецтва роботами оригінальних і надзвичайно талановитих майстрів різних стилів з найвіддаленіших сіл і присілків. Це вишивальниці Дося Вербищук з Рахівщини, Єва Карабін з Міжгірщини, Марія Федоришин та Марта Федорчак з Великоберезнянщини, Марія Поштак з Іршавщини, Олга Салей з Тячівщини, ткач Микола Кокіш з Рахівщини та десятки інших.

Експонати цієї виставки нікого не залишають байдужим. І нехай деякі роботи не відрізняються особливою професійною витонченістю, зате їхня експресія, реалістичні сюжети, які своїми кореням сягають пластів народного життя, засвідчують багатство душі і безмежність творчих обширів нашого талановитого народу.

Оксана Дудаш, Ужгород. Фото Василя Ільницького.

Время публикации: 24.08.2016 15:17
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.