В Ужгороді 25-річчя Незалежності України відзначили відновленням дитячої вузькоколійки

В Ужгороді 25-річчя Незалежності України відзначили відновленням дитячої вузькоколійки

З року в рік День Незалежності на Закарпатті стає для абсолютної більшості людей не просто святково-вихідним днем у календарі, а справжнім днем народженням власної держави, незалежність якої нині захищають на фронті тисячі наших земляків. Сьогодні, у день 25 річниці Незалежності, багато ужгородців та гостей міста, в урочистих і вишиваних одностроях, взяли участь у численних акціях, приурочених чверть столітньому ювілею Батьківщини.

На світанку 24 серпня, рівно о 6.00, Заслужений академічний Закарпатський народний хор, разом з священиками усіх конфесій, виконав молитву за рідну Україну біля мурів середньовічного Ужгородського замку.

А через кілька годин в Ужгороді знову запрацювала одна з його родзинок – відновлена дитяча вузькоколійна залізниця, яка є солодким спомином про дитинство кількох поколінь ужгородців. У перший рейс поїзд із дітворою повели Г.Москаль (перша освіта теперішнього голови Закарпатської ОДА – помічник машиніста) та керівник Львівської залізниці Іван Груник. «Ми неодноразово зверталися з проханнями відновити дитячу вузькоколійку в Міністерство інфраструктури України, але завжди отримували відповідь: «Дитяча залізниця збиткова, тому відновлювати її немає сенсу, - мовив на урочистому відкритті Г.Москаль. – Справу вдалося зрушити тільки після призначення Івана Груника керівником Львівської залізниці. Пан Іван якось приїхав до Ужгорода, ми прогулювалися містом, говорили, хто де починав працювати, згадали спільне залізничне минуле, і я запропонував йому оглянутий занедбаний об’єкт в Ужгороді – дитячу залізницю – і зробити так, щоб відновлений поїзд у перший рейс ми могли повести разом. Іван Груник прийняв мою пропозицію і ось тепер ми маємо результат. Завдяки Львівській залізниці відновлено локомотив, два вагони, колію і все необхідне обладнання. Дитяча залізниця в Ужгороді й далі не буде рентабельною, але ж не все має приносити прибуток. Треба робити щось не тільки заради вигоди, а й для усміхнених дитячих обличь. Відновлена залізниця – це подарунок дітям, їхнім батькам, усім ужгородцям та гостям міста до 25-річчя Незалежності України».

А на балкон будівлі Народної ради на площі Народній цього дня кожні дві години виходили сурмачі, аби фанфарами на музику некоронованого гімну Закарпаття «Верховино, світку ти наш» привітати містян та численних туристів з найбільшим державним святом усіх українців.

З Днем народження, Батьківщино!

Василь ІЛЬНИЦЬКИЙ, Ужгород

Время публикации: 24.08.2016 18:16
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.