В Україні набули чинності нові критерії на зайняття посади вищого держслужбовця

В Україні набули чинності нові критерії на зайняття посади вищого держслужбовця

В Україні 26 липня набули чинності нові вимоги на зайняття посад державної служби категорії"А". Відповідну постанову Кабміну було оприлюднено в газеті "Урядовий кур'єр".

"Постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім підпункту 2 пункту 3 розділу "Загальнівимоги" Типових вимог, затверджених цією постановою, які набирають чинності з 1 травня 2018року", - йдеться в документі.

Серед вимог - ступінь вищої освіти "магістр", загальний стаж роботи — не менше ніж сім років, з них на посадах держслужби категорій "А" або "Б" або на посадах не нижче керівниківструктурних підрозділів в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівнихпосадах у відповідній сфері — не менше ніж три роки.

Необхідними умовами є також володіння державною мовою.

Крім того, з 1 травня 2018 набирає чинності вимога щодо володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи (англійська або французька).

Відзначимо, 7 липня Верховна Рада прийняла за основу закон, який розширює повноваження президента при призначенні голів місцевих адміністрацій. За відповідний законопроект № 4370-1 проголосували 227 депутатів.

Згідно з документом, голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду і звільняються з посади президентом за поданням Кабінету міністрів України.

Законопроектом визначаються основні повноваження комісії з питань державної служби голів місцевих державних адміністрацій, регулюються питання оцінки результатів службової діяльності, заохочення, питання преміювання, відкликання з відпустки голів місцевих державних адміністрацій.

Поряд з цим у проекті закону пропонується змінити належність посад голів місцевих державних адміністрацій до категорії посад державної служби.

Передбачається також встановити, що вищі ранги державних службовців (1, 2, 3 ранг категорії "А") присвоює президент України, а також вирішити питання призначення на посади, звільнення з посад та особливості проходження державної служби керівниками допоміжних органів, утворених президентом України.

Нагадаємо, що 1 травня 2016 року набув чинності новий закон "Про державну службу".

Время публикации: 26.07.2016 11:45
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.