В окупованому Криму за півроку зафіксували 3 жертви, 5 зниклих безвісти, - Меджліс

В окупованому Криму за півроку зафіксували 3 жертви, 5 зниклих безвісти, - Меджліс

Кримськотатарський ресурсний центр (КРЦ) подав звіт про порушення прав і свобод в окупованому Криму за перше півріччя 2016-го. Їхній аналіз свідчить про те, що всі вони носять політичний характер.

Про це підкреслив Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління КРЦ, на презентації звіту в Українському кризовому медіа-центрі.

Відповідно до звіту, за півроку зафіксували трьох жертв, п'ятьох зниклих безвісти.

Загальна кількість незаконних дій окупаційної влади: допити - 112, обшуки - 91, арешти - 21, затримання - 102. Порушення прав на свободу пересування - 15, на свободу релігій і переконань - 20, на свободу мирних зібрань - 7, на свободу думок та свободу їхнього висловлення - 14. Порушення прав меншин і корінних народів - 25, на справедливий суд і належну правову допомогу - 67. Переведення ув'язнених за межі Криму, етапування - 11. Порушення права на найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров'я - 6, земельних і майнових прав - 21. Незаконний перетин і порушення адміністративного кордону - 21.

Як підкреслив Барієв, динаміка зростання репресій у Криму пов'язана з активністю діяльності органів кримськотатарського національного руху, Меджлісу кримськотатарського народу, Всесвітнього конгресу кримських татар або з історичними датами, які традиційно відзначаються кримськими татарами та українцями у вигляді масових заходів.

Член Меджлісу відзначив, що звіт чітко демонструє реакцію окупаційної влади на активну діяльність громадян України, які мешкають в Криму, та інституцій кримськотатарського національного руху.

Він уточнив, що звіт базується на інформації, що надходить від активістів у Криму, публікацій правозахисних організацій та журналістів, які працюють на півострові, при цьому всі дані максимально перевіряються повторно.

Нагадаємо, у кримських СІЗО перебувають 14 українських політв’язнів, ще 10 кримчан знаходяться у в’язницях на території Росії.

Время публикации: 19.08.2016 14:51
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.