В Одеському художньому музеї відкрилася виставка відреставрованих творів мистецтва

В Одеському художньому музеї відкрилася виставка відреставрованих творів мистецтва

Виставка «В лабіринтах часу» зібрала 24 іконописних та 29 живописних творів, відреставрованих одеськими, львівськими та київськими художниками‑реставраторами. Частину робіт відновили у середині 1970-х років, натомість ще кілька творів реставрували лише минулого року. Серед них – картина Миколи Пимоненка «Побачення», яку відновили в Одесі.

На виставці представлені роботи Івана Айвазовського, Олексія Боголюбова, Володимира Баранова-Росіне, Костянтина Трутовського, а також одеських художників Миколи Кузнєцова, Петра Нілуса та Тита Дворнікова. Більшість картин написана у ХІХ столітті. Натомість найбільш ранній експонат виставки – ікона «Святці на вересень місяць». Вона датується кінцем ХVII – початком ХVIII століття. Виставка працюватиме до 4 вересня.

«У цій експозиції немає класичної тематичної єдності. Тут зібрані особистості художників абсолютно різних часів, епох і стилів. У цій колосальній різноманітності їх об’єднує час. Час згасання. Він змушує твори старіти й розкладатися. Тому все, що вдалося вирвати з надзвичайно потужного потоку часу, складається у таку картинку», – зазначив директор Одеського художнього музею Віталій АБРАМОВ.

Більшість експонатів супроводжується анотаціями, із зазначенням часу та місця реставрації. Також подаються зображення творів до та під час реставрації.

«Багато років реставратори порушують питання, що у музеї повинне бути посилання на те, що робота на виставці відреставрована. Тому що сама робота про себе нічого не може сказати. І лише в деяких музеях України є традиція, коли пишуть, де була реставрована картина, вказують художника і рік реставрації. А це дуже важливо. Коли ми показуємо виставки відомих й іменитих художників, багато хто навіть не уявляє, що їх роботи підлягали реставрації. Чим краще зроблена реставрація, тим вона непомітніша», – розповідає генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру України Світлана СТРЄЛЬНІКОВА.

Підтримали реставрацію мистецьких творів й волонтери соціального проекту «Museum for Change», спрямованого на розвиток Одеського художнього музею. За допомогою платформи «Моє місто» вони зібрали більше 30 тисяч гривень і придбали обладнання для реставраційної майстерні музею. На прохання допомогти музею відгукнулося більше сотні одеситів.

Марія ГЕНИК, Одеса

Время публикации: 09.07.2016 16:42
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.