В Одесі пройшов марш на захист шаурми

В Одесі пройшов марш на захист шаурми

Близько півсотні одеситів зібралися на незвичайну акцію в центрі міста. Учасники «Шаурмаршу» виступають проти закриття кіосків з фастфудом, яке на початку тижня ініціювали у мерії. Тримаючи у руках шаурму і лаваш, активісти пройшлися маршем від пам'ятника Дюку до міської ради.

Організатори маршу зазначають, що хоча акція має гумористичний характер, проблема, яку вони підіймають, насправді є серйозною. «У понеділок нам стало відомо про заяву міської ради про те, що всі будки з шаурмою будуть проходити якісь тотальні перевірки і багато кіосків буде закрито. Ми за якісну їжу і проти якоїсь гнилої шаурми, якою труяться люди, тому ми вийшли на цей марш, щоб підтримати саме якісний фастфуд. Ми хочемо, щоб люди мали право вибору і їли там, де їм до вподоби, а не там, де їм вказує мерія. Тим паче ми розуміємо, що досі багато хто з наших чиновників бере хабарі й ці перевірки точок з шаурмою призведуть до того, що проблема з отруєннями не зникне, а якісь чиновники просто наживуться на цьому. Ми вирішили обіграти це в гумористичній формі, щоб залучити людей, але насправді ситуація серйозна. Нехай мерія іде на перевірки, але вони повинні бути нормальними, прозорими і без хабарів», — розповідає один з організаторів акції Микола Яковенко. У понеділок активісти планують віднести до міської ради офіційну заяву на ім'я одеського міського голови Геннадія Труханова. Сподіваються, що мер прислухається до їх позиції.

В Одесі пройшов марш на захист шаурми

«Я прийшла на марш, тому що люблю цю їжу. Я постійно працюю, бігаю у справах, і мені треба чимось харчуватися. Не хочеться їсти сухі булочки з магазину, а у шаурмі є м'ясо, картопля, морква. Звичайно, є і погані заклади, але закривати всіх — це неправильно. Якщо в одному кіоску антисанітарія, можна піти до іншого. Завжди є вибір», — вважає учасниця акції Марія.

Одночасно з любителями шаурми під міську раду вийшло декілька учасників Маршу за традиційну слов'янську кухню. У руках вони тримали плакати на підтримку борщу і сала. Заклики вийти на таку жартівливу акцію з'явилася у соцмережах на початку тижня. Згодом організатори обох маршів заявили про примирення і обмінялися принесеними з собою стравами.

Зазначимо, у понеділок віце-мер, відповідальний за торгівлю, Олесь Янчук заявив, що кіоски з шаурмою повинні бути закриті або перепрофільовані під продаж продуктів у закритому вигляді. Також почалися рейди з виявлення антисанітарних умов у будках з фастфудом. Пізніше одеський мер Геннадій Труханов заявив, що перевірки проводяться для того, щоб попередити масові отруєння, які нещодавно сталися в Ізмаїлі.

При цьому у п'ятницю Янчука відсторонили від виконання обов'язків. Однак причиною такого рішення мера стала не боротьба чиновника з шаурмою, а його заява щодо декомунізації. Так, в одному з інтерв'ю Янчук висловився проти перейменування проспекту Маршала Жукова у проспект Небесної Сотні, заявивши, що остання не має відношення до Одеси. Ця заява обурила низку громадських організацій, які написали звернення на ім'я міського голови.

Марія ГЕНИК, Одеса

Время публикации: 20.08.2016 15:40
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.