В Одесі пройшла акція на підтримку НАБУ

В Одесі пройшла акція на підтримку НАБУ

Більше десятка активістів зібралися на мітинг під будівлею Одеської обласної прокуратури. Учасники акції висловили підтримку Національному антикорупційному бюро. Схожий мітинг у цей же час відбувався під будівлею Генпрокуратури у Києві.

Активісти вимагають припинити дискредитацію НАБУ та переслідування його працівників, внести зміни до законодавства і дозволити НАБУ знімати інформацію з каналів зв'язку у рамках проведення негласних слідчих дій, обирати Генпрокурора на відкритому конкурсі та створити антикорупційний суд.

«Протягом останніх двох тижнів ми почали спостерігати системну дискредитацію і пресинг щодо НАБУ. Він здійснюється з боку «старорежимних» державних органів. Незважаючи на те, що поміняли Генерального прокурора і він уже посадив за грати Єфремова, основною загрозою для України залишається корупція. Це загроза більша навіть за сепаратизм, про який постійно говорять», — зазначив активіст одеського «ДемАльянсу» Гліб Жаворонков.

Учасники мітингу влаштували перформанс: зв'язали двох активістів і одягли їм на голови пакети. «Ці дві людини з мішками на голові символізують тих двох співробітників НАБУ, яких катували у підвалі Генеральної прокуратури 12 серпня. Крім того, символічним є те, що насправді так виглядає майбутнє України, якщо ми не будемо боротися з корупцією», — пояснив Гліб Жаворонков.

Нагадаємо, 12 серпня між працівниками НАБУ і ГПУ стався конфлікт. Співробітники ГПУ затримали двох працівників НАБУ, які проводили негласні слідчі дії, і утримували їх протягом 11 годин. Пізніше Антикорупційне бюро відкрило проти працівників ГПУ кримінальне провадження через викрадення і тортури. Водночас директор НАБУ Артем Ситник зазначив, що війни між двома відомствами немає.

Натомість начальник департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генеральної прокуратури Володимир Гуцуляк у п'ятницю повідомив, що спецназ НАБУ побив трьох працівників прокуратури. Раніше, 5 серпня, ГПУ намагалася провести в офісі НАБУ обшуки.

Марія ГЕНИК, Одеса

Время публикации: 17.08.2016 13:58
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.