В Одесі пройде ХХ книжковий ярмарок «Зелена хвиля»

Ювілейний книжковий ярмарок «Зелена хвиля» триватиме 4-7 серпня. На ярмарку, традиційно розміщеному на вулиці Дерибасівській, будуть представлені більше сотні видавництв. Відкриватиме «Зелену хвилю» Михайло Жванецький. Також запрошені Любко Дереш, Оксана Забужко, Катерина Бабкіна та інші письменники.

За словами голови оргкомітету ярмарку Галини Безикович, протягом чотирьох днів на «Зеленій хвилі» відбудуться 92 події для дорослих та 60 – для дітей. На гостей ярмарку чекають творчі зустрічі з письменниками, дискусії, лекції та майстер-класи. Однією з головних подій ярмарку стане книжкова ніч на Дерибасівський. Увечері 5 серпня на центральній вулиці Одеси розпочнуться літературні марафони, театралізовані та музичні дійства.

«Я радий, що інтерес до книги, який нібито згасав, знову відновлюється. Люди починають читати не лише в Інтернеті, але й паперові книжки. В Одесі видаються нові книжки, приїжджають люди, які хочуть слухати і бачити письменників. Протягом останнього часу в Одесі з’явилася нова хвиля молодих літераторів. Це поети Євгенія Більченко, Ірина Озерна, Владислава Ільїнська, Олена Боришполець та інші», – зазначив віце-президент Всесвітнього клубу одеситів та керівник літературної студії «Зелена лампа» Євген Голубовський.

Тим часом у Пасажі працюватиме виставка плакатів-ілюстрацій «Shakespeare. Shake the Spirit», присвячена 400-літтю з дня смерті Шекспіра. У Літньому театрі Міського саду показуватимуть фільми-екранізації літературних творів, зняті на Одеській кіностудії. Серед них – фільм «Спокуса Дон Жуана» (режисери Григорій Колтунов і Василь Левін, 1985) за драмою Лесі Українки «Камінний господар», фільм «Гамбрінус» (режисер Дмитро Месхієв, 1990) за повістю Олександра Купріна «Гамбрінус», фільм «Як посварився Іван Іванович з Іваном Никифоровичем» (режисер Володимир Карасьов, 1959) за однойменною повістю Миколи Гоголя.

У рамках «Зеленої хвилі» пройде завершальний етап Одеського міжнародного Корнійчуковського фестивалю дитячої літератури. Зокрема, для дітей організують квест за мотивами творчості Марка Твена. Також підведуть підсумки конкурсу на кращий твір для дітей. Журі обиратиме з-поміж 900 робіт. Крім того, будуть оголошені переможці конкурсу дитячої літературної творчості та дитячого цифрового малюнка.

Марія ГЕНИК, Одеса

Время публикации: 29.07.2016 17:23
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.