В Одесі пам'ятник Дюку одягнули у вишиванку

В Одесі пам'ятник Дюку одягнули у вишиванку

Перший градоначальник Одеси сьогодні приміряв вишиванку. У вишиту сорочку одягнули пам'ятник герцогу де Рішельє на Приморському бульварі. Акцію влаштували організатори Вишиванкового фестивалю, який вже увосьме пройде в Одесі на честь Дня Незалежності.

«Традиція одягати Дюка у вишиванку з'явилася ще під час першого Вишиванкового фестивалю, коли Україна святкувала 18-річчя. Тоді ми анонсували цю акцію, але у суспільстві були негативні настрої. Була низка невдоволених проросійських організацій, які не хотіли, щоб це трапилось. І щоб не пророкувати конфлікт, ми не одягали Дюка у вишиванку. Але з роками дедалі більше одеситів стало долучатися до проукраїнської громади, усе більше людей хотіло проявити свою проукраїнську позицію. І вже після Революції Гідності ми згадали про цю традицію і вирішили, що настав час одягнути Дюка у вишиванку», — розповідає голова оргкомітету Вишиванкового фестивалю Наталя Мажарова.

«Вже третій рік поспіль ми шиємо вишиванку на Дюка. Це складно було зробити вперше, коли переді мною стояло надзвичайно творче завдання. З нього було складно зняти мірки і тому, що це пам'ятник, який не зможе якось підіймати руки, і тому, що ситуація у місті була неспокійна», — говорить народна майстриня Тетяна Тамбовцева, яка пошила для пам'ятника вишиванку. При цьому на всю сорочку пішло близько п'яти метрів тканини. Довжина вишиванки від одного рукава до іншого — три метри. Робота над нею тривала близько 10 годин. Цікаво, що майстрині переважно доводилося виготовляти або маленькі вишиті сорочки для ляльок, або величезні вишиванки, такі, як у Дюка.

Планується, що пам'ятник Дюку стане одним із учасників живого вишиванкового ланцюга, який одесити утворять на Потьомкінських сходах на День Незалежності. Організатори планують побити власний рекорд минулого року: тоді в акції взяли участь 3155 людей у вишиванках. Захід розпочнеться об 11:00 24 серпня.

Зазначимо, цього року фестиваль триватиме 20-24 серпня на Приморському бульварі. У програмі свята: підняття 25-метрового прапора України Потьомкінськими сходами, масовий диктант з української мови, показ народного вбрання, літературна сцена та ярмарок народних майстрів.

Марія ГЕНИК, Одеса, фото автора

Время публикации: 18.08.2016 15:18
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.