В Івано-Франківську переможцем традиційного конкурсу есе «Мій Франко» стала Галина Яценко

У день Франкового ювілею, 27 серпня, в Івано-Франківську відбулося нагородження переможця традиційного конкурсу есе «Мій Франко». Особливістю його залишається обсяг твору, який цього року складався зі 160 слів, що символізували річницю уродин Каменяра.

Приємно, що перемогу здобула авторка «Дня», доцент кафедри української преси факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Галина Яценко.

В Івано-Франківську переможцем традиційного конкурсу есе «Мій Франко» стала Галина Яценко

Текст есе на «Франкових читаннях» у столиці Прикарпаття озвучив її чоловік, Андрій Яценко. Організатори свята − «Громадський інститут аналітики» та благодійний фонд «Наше Прикарпаття». «День» щиро вітає Галину з перемогою і подає текст переможного есе:

«Я живий! Я ще не вмер! Сто літ тому бренне тіло стало духом, що «рве до бою»! Духом, що досі витає над Україною! Я завжди був з Вами! Я з Вами вийшов на Майдан! Я змітав з облич нашого люду тінь страху, змивав покору, випалював вогнем надії рабське тавро! Я дивився безстрашно у вічі катів! Я стояв щитом перед видимою смертю! Я ні на п’ядь не відступив своєї території, я кував крицю серця новітніх Мойсеїв та підтримував багаття у їхніх очах! Я на собі виносив тіла з аркану пекла, я на раменах колихав труни і сам лягав у них! Я лупав скалу відчуження! Я засівав своїми кістками поля Донбасу, поливав своєю кров’ю братські могили та висів на безіменних хрестах. Я своїм тілом захищав українську землю від наступу «багна гнилого між країв Європи». І лиш тоді Ви мене впізнали, бо я – один з-поміж Вас, бо, як і Ви, я «з тої раси, що карку не гне»! Бо я – Ваш... Іван Франко!».

Время публикации: 29.08.2016 14:17
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.