В ЄС занепокоєні змінами до закону про Конституційний суд Польщі

В ЄС занепокоєні змінами до закону про Конституційний суд Польщі

В ЄС заявляють, що зміни до закону про Конституційний суд у Польщі, ухвалені минулого тижня польським парламентом, викликають занепокоєння і можуть викликати офіційну реакцію Європейської Комісії.

Про це заявив представник Єврокомісії Маргарітіс Схінас, повідомляє Reuters.

"Ми знаємо, що польський парламент ухвалив зміни до закону про Конституційний суд проголосував у п'ятницю минулого тижня. Також ми знаємо, що польські депутати не врахували низку важливих зауважень, висловлених (...) Європейською комісією і Венеціанською комісією. Натомість нова редакція закону викликає нові зауваження", – відзначив він.

"Колегія уповноважених незабаром має повернутися до цього питання і розглянути його у контексті останніх подій в рамках діалогу щодо дотримання принципів верховенства права у Польщі", – додав Схінас.

Нагадаємо, 28 грудня 2015 року президент Польщі Анджей Дуда підписав поправки до закону про Конституційний суд авторства правлячої партії "Право і Справедливість", що викликали суперечки.

9 березня КС Польщі поставив під сумнів конституційність основних положень змін до закону про Конституційний суд. Уряд Польщі раніше відмовилося публікувати цей вердикт у "Віснику законів", незважаючи на рекомендації та заклики Венеціанської комісії, представників Єврокомісії та ще ряду установ і фахівців.

Додамо, з 13 січня по відношенню до Польщі діє перший етап процедури контролю верховенства закону, введений Єврокомісією.

Введення процедури контролю було пов'язано з кризою навколо Конституційного суду і відмовою уряду публікувати винесені ним висновки.

Время публикации: 25.07.2016 15:17
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.