В ЄС закликали негайно звільнити Умерова

В ЄС закликали негайно звільнити Умерова

Примусове утримання у психіатричній лікарні та проведення психіатричної експертизи заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова є грубим порушенням міжнародних стандартів прав людини.

Про це йдеться у заяві речника представництва ЄС в Україні, яку оприлюднено 27 серпня.

"Ми закликаємо до його негайного звільнення. З огляду на серйозні побоювання щодо стану його здоров’я, невідкладна належна медична допомога повинна бути забезпечена", - йдеться у заяві.

При цьому в ЄС закликали гарантувати безпечне повернення до України усіх її громадян, яких було незаконно затримано Росією, включно з Олегом Сенцовим та Олександром Кольченком, засудженими рік тому з грубим порушенням міжнародного права і елементарних норм правосуддя.

В ЄС нагадали, що неодноразово підкреслювали погіршення ситуації з правами людини в Криму та Севастополі з часу їх незаконної анексії Російською Федерацією.

"На права кримських татар було здійснено серйозний наступ внаслідок заборони діяльності Меджлісу, органу самоврядування кримських татар, та оголошення його "екстремістською організацією", - йдеться у зверненні.

Як відомо, 26 квітня підконтрольний Росії Верховний суд Криму ухвалив заборонити діяльність Меджлісу кримських татар на території анексованого півострова.

12 травня ФСБ по Криму порушило проти Умерова кримінальну справу за ст.280.1 за нібито заклик в ефірі ATR до дій, які загрожують територіальній цілісності Російської Федерації. Умеров заявляв, що його слова в передачі невірно переклали.

Суд окупованого Сімферополя відмовив йому у задоволенні скарги на постанову про порушення проти нього кримінальної справи.

11 серпня Умерову стало зле в суді, його госпіталізували. Незважаючи на це, суддя винесла ухвалу відправити Умерова на психіатричну експертизу.

Ільмі Умерова помістили у дев'яте відділення стаціонарної судово-психіатричної експертизи для осіб, які не перебувають під вартою.

21 серпня стан здоров'я Умерова різко погіршився, адвокати заявили про звернення до Європейського комітету проти тортур у Страсбурзі з приводу дій органів слідства ФСБ РФ щодо підзахисного.

Глава МЗС України Павло Клімкін закликатиме посилити тиск на Росію для звільнення політичних в'язнів, зокрема й Умерова, на зустрічі міністрів закордонних справ ОБСЄ наступного тижня.

Время публикации: 27.08.2016 15:16
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.