Уряд хоче урізати окремим пенсіонерам виплати

Уряд хоче урізати окремим пенсіонерам виплати

Пенсію працюючим пенсіонерам, призначену згідно з чинним законодавством, пропонується виплачувати у розмірі 85 відсотків, але не менше розміру прожиткового мінімуму встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідну пропозицію містить урядовий проект Закону від 23.02.2015 №2212 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення".

Зазначеним законопроектом пропонується поетапне підвищення на 5 років пільгового пенсійного віку для жінок та збільшення страхового стажу для осіб, які мають право на пільгову пенсію, а також підвищення на 5 років страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за вислугу років.

Для обчислення пенсії пропонують застосовувати середню заробітну плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2012, 2013, 2014 роки.

Також проектом передбачається не виплачувати призначені відповідно до чинного законодавства України пенсії/щомісячне довічне грошове утримання особам у період роботи на посадах, які дають право на призначення спеціальних пенсій, зокрема, це стосується:

– членів Кабінету Міністрів України;

– працівників прокуратури;

– суддів;

– судових експертів;

– працівників дипломатичної служби;

– посадових осіб місцевого самоврядування;

– службовців Національного банку України;

– народних депутатів;

– помічників-консультантів народного депутата України;

– державних службовців та прирівняних до них осіб;

У період роботи на інших посадах/роботах пенсія виплачується в розмірі 85 відсотків розміру призначеної пенсії, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Після звільнення з роботи пенсія/щомісячне довічне грошове утримання виплачуються у розмірі, обчисленому відповідно до законодавства.

Время публикации: 29.02.2016 7:05
По материалам: tyachivnews.in.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.