Уряд Гройсмана не запропонував нового підходу до держуправління, - Гопко

Уряд Гройсмана не запропонував нового підходу до держуправління, - Гопко

Уряд, на жаль, не запропонував кардинально нового підходу до державного управління. Про це заявила народний депутат, голова Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганна Гопко на своїй сторінці Facebook з нагоди перших 100 днів роботи нового Кабміну.

"Оцінювати результати роботи Уряду через 100 днів - робота невдячна, оскільки на прийняття і втілення тисяч потрібних рішень йде дуже багато часу як і на ускладнене в умовах блокади парламенту ухвалення законів. Що можна проаналізувати, то це - підхід. Чи цей Уряд у країні, де йде війна на всіх фронтах - від Сходу до корупції та зубожіння - здатний показати людям, куди ми всі йдемо? Чи є в країні та національна украінська збірна, яка грає проти потужних суперників і надійно захищає свої ворота, використовуючи всі наявні ресурси?", - йдеться в повідомленні.

Ганна Гопко наголошує: "Є позитивні зрушення в економічному напряму: продовжується спрощення умов для ведення бізнесу, багато уваги до реформи митниці, спільно з НБУ приймаються заходи щодо стабільності фінансової системи. Однак, реформи відбуваються не так швидко, як того вимагає час і ситуація в країні".

"Гальмується проведення пенсійної реформи, не виконано жодних обіцяних кроків з реформування Державної Фіскальної Служби, а із запланованого урядом запровадження 10-15 електронних послуг у 2016 році, запроваджено тільки 2. Отже, говорити про загальне покращення умов ведення бізнесу наразі не коректно, але якщо Уряд виконає заплановані завдання, то можемо розраховувати на створення сприятливого бізнес клімату.

Як відомо, вже вступив в дію новий Закон України “Про державну службу» і саме на долю нового Уряду випало завдання переформатування системи державної служби. Звісно це довготривала робота, але можна констатувати, що поки що нема умов для того, щоб посада держслужбовця стала привабливою", - розповідає народний депутат.

"Україна за останні роки не бачила дотримання бюджетного процесу. Цей Уряд також провалив всі строки подання Основних напрямів бюджетної політики. Подав їх за 2 дні до закінчення сесії Парламенту. Відповідно, проект бюджету складатиметься без ухвалених Основних напрямів бюджетної політики. Це вже некомандна гра за Україну. Ще одна сфера, де реформами й не пахне - охорона здоров'я. Та й кому робити реформи, якщо прем'єр досі не вніс кандидатуру міністра охорони здоров'я. У важкій боротьбі та спротиву зі сторони лобістів МОЗ ухвалили закон з дерегуляції ліків, але водночас бачимо неефективність та саботаж МОЗ в закупівлях ліків через міжнародні організації Соціальна сфера. Окремо стоїть питання з вимушено переміщеними особами і складається враження, що воно для цього Кабміну ...надцяте. До речі, статистично в Україні не має проблеми безробіття. Є проблема бідності через жахливі умови праці та її оплати. Вирішення полягає у докорінній зміні підходу.

Захист довкілля та його збереження взагалі не потрапляє в звіти Уряду! Хоча завдяки активній позиціі міністра відбулася ратифікаця Паризької кліматичної угоди!
Водночас трагедія на сміттєзвалищі у Грибовичах привернула увагу до відсутності єдиного бачення розвитку в сфері поводження з твердими побутовими відходами як один з ключових факторів впливу на якість життя. В енергетиці - провал ухвалення ключових енергетичних законів. Ще одне зрушення - скасування оподаткування пенсій з 1 липня. Завдяки багаторічним зусиллям десятка фахівців і особливо Наталії Микольській ми таки підписали Угоду про Зону вільної торгівлі з Канадою, підписання якоі обіцяв ще попередній прем'єр. Тепер важливо готувати наступні угоди, над чим активно працює Команда професійних людей. Важливо нарощувати експорт товарів з високою доданою вартістю", - зауважила Ганна Гопко.

Нагадаємо, 22 липня минають перші 100 днів роботи нового Кабміну. Більше аналітики по темі читайте у матеріалі "100 непомітних днів".

Раніше Літня школа журналістики "Дня" зустрілася з головою Комітету Верховної Ради у закордонних справах Ганною Гопко на її робочому місці.

Время публикации: 22.07.2016 11:06
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.