Український орден для Папи Римського

Український орден для Папи Римського

Нагороду виготовив галицький майстер-самородок. Унікальними роботами митця захоплюються навіть арабські шейхи.

У Латинському кафедральному соборі Львова урочисто посвятять Орден і Зірку Святого Івана Павла ІІ. Церемонія відбудеться за присутності архієпископа-митрополита Львівського Римо-католицької церкви Мечислава Мокшицького, який свого часу працював особистим секретарем покійного понтифіка. Нагороду на честь одного з найвидатніших сучасників виготовив галичанин Олександр Мірошников — кавалер семи орденів Фонду Фаберже, заслужений майстер народної творчості України, заслужений ювелір міжнародного класу. Унікальний майстер зі світовою славою мешкає і творить у районному містечку Миколаєві…

На виготовлення одного комплекту (Орден і Зірка на честь Святійшого матимуть три ступені) митець використав 30 деталей із благородних металів, а також більш як 700 коштовних каменів, потратив рік роботи. Освячену реліквію українці незабаром вручать у Ватикані чинному Папі Римському Франциску — за його подвижництво. Наступні відзнаки з барельєфом Івана Павла ІІ, за рішенням оргкомітету, згодом дістануться іншим достойним людям. Передбачається, що лауреатів цієї нагороди визначатимуть раз на рік, її вручатимуть у день народження Св. Івана Павла ІІ або ж у день його канонізації. Інша можлива дата вшанування — День Незалежності України.

— Рано чи пізно така нагорода повинна була народитися у нас, — каже розробник ордена. — З України походить мати Папи Римського, понтифік відвідував нашу країну, щиро молився за українців, бажав процвітання нашій державі. Поява першої іменної відзнаки на честь Івана Павла ІІ додасть міжнародного престижу Україні.

Ідея увічнити в ордені Івана Павла ІІ з’явилася після зарахування його до лику святих. Напевно, у Західній Європі знайшлося б чимало вправних ювелірів, здатних виконати це почесне замовлення. Проте ініціатори звернулися саме до українця Мірошникова. Виставки композицій-шедеврів галичанина експонували у Києво-Печерській лаврі, у багатьох вітчизняних музеях, а також у США, в Об’єднаних Еміратах, Монако та інших країнах. Роботами Олександра насолоджуються президенти, і не тільки українські.

Роботи Мірошникова ексклюзивні, їх не сплутаєш з “ширпотребом” у ювелірних бутиках. Непересічний талант самородка з Галичини підтверджує недавнє його запрошення до Естонії, де відзначали 200-річний ювілей Густава Фаберже, зачинателя всесвітньо відомої династії ювелірів. На відкриття пам’ятника і бал на честь Фаберже до міста Пярну, де народився ювелір, приїхали гості з 20 країн. Представник України Мірошников, повний кавалер орденів Фаберже, демонстрував на цьому форумі 17 робіт…

Одна з недавніх удач майстра — композиція “Народження таланту”. Нею Олександр віддав данину шани давнім майстрам, які створили знамениту скіфську пектораль, а також археологам, які відшукали цей раритет світового мистецтва. Митець присвятив композицію кожному неповторному землянинові, який прийшов у цей світ зі своєю місією…

Про те, наскільки унікальною є творчість Мірошникова, засвідчують деякі технічні деталі його витончених робіт. Скажімо, щоб досконало передати образ одинокої сосни, яка росте на дикому камені (“Жага життя”), Олександр виготовив вручну з мельхіору більш як 10 тисяч мініатюрних голочок хвої. Коли хотів зобразити рибу (“Професіонал”), замість срібла, яке окислюється, викроїв з платини, вигравіював і приклепав 500 лусок завбільшки з макові зернятка. Пташка у його виконанні (“Спокуса”) мала півтори тисячі золотих пір’їнок! Або взяти композицію “Старе місто”, в якій зображено дівчинку, котра годує птахів на площі. Голубові, завбільшки з півмізинця, Мірошников зумів почепити на лапку золоте кільце вагою міліграм.

Время публикации: 07.02.2016 18:05
По материалам: wz.lviv.ua
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.