Українське телебачення майже відсутнє на окупованих територіях

Українське телебачення майже відсутнє на окупованих територіях

В «Інтерфакс-Україна» 26 липня презентували карту телепокриття Донеччини під час обговорення теми «Чому Україна системно програє інформаційну війну на Донбасі?»

Голова ГО «Інформаційний Майдан» Павло Білоножко, екс-генеральний директор Концерну РРТ Анатолій Антоненко та діяч української координаційної Ради Андрій Хома дослідили поширення українського, російського, та «ДНР»-івського аналогового контенту в підконтрольних та не підконтрольних Україні територіях.

Анатолій Антоненко розповів, що до початку конфлікту в Донбасі, держава контролювала три основні передавачі, розміщені в Донецьку, Краматорську та Маріуполі, які покривали близько 70% місцевості. Проте сьогодні навіть підконтрольні території не повністю забезпечені українським телепродуктом. Екс-директор вважає, що це питання потрібно досліджувати, адже «великих опор у Донецькій області більше немає. Потрібно будувати ще деякі вежі, щоб просувати сигнал ближче до Донецька, щоб місцеві мешканці могли приймати сигнал».

Павло Білоножко вважає, що ця ситуація є однією з причин несприймання української влади місцевим населенням: «Ситуацію неможливо змінити, якщо немає засобів передачі сигналу. Керівництво Концерну радіомовлення, радіозв’язку й телебачення змушують будувати нову вежу, бо президент дав доручення, але вони запроектували проект висотою 180 метрів. За радянських часів там було встановлено 220-метровий транслятор. Зараз, на нашу думку, потрібно встановлювати вежу висотою, як мінімум, 250, а то й 280 метрів. Це потрібно для того, щоб максимально збільшити радіус покриття, подолавши бар’єри териконів та природніх пагорбів», адже у запропонованому Концерном проекті покриття не доходить навіть до захопленої території».

На думку Андрія Хоми, «інформаційна безпека – це прямий обов’язок держави, який ніхто не виконує. Потрібно збудувати настільки потужну вежу, щоб мати змогу доносити інформаційну політику, яка є державним інтересом».

Дмитро БАЙДА, Літня школа журналістики «Дня»-2016

Время публикации: 26.07.2016 21:03
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.