Україна відновила постачання вугілля з Донбасу, - штаб АТО

Україна відновила постачання вугілля з Донбасу, - штаб АТО

На територію, підконтрольну українській владі, після майже 2-місячної перерви прибули перші 43 вагони з вугіллям для електростанцій України

Про це заявив перший заступник начальника дирекції Донецької філії "Укрзалізниці" Андрій Газізов, повідомляє прес-центр штабу АТО.

"Рух поїздів по цьому перегону – це, по-перше, фактор стримування активних бойових дій у цьому районі. Досвід доводить, що упродовж 2015 року та до травня 2016 року, поки працював залізничний перегін "Нікітовка – Майорськ", тут активних бойових дій не було. По-друге, це стабілізація соціально-економічної галузі, а саме, вантажообіг підживлює роботу українських підприємств, які працюють у рамках українського законодавства, але їхні потужності виробництва знаходяться на території ОРДО. Це винятково українські підприємства, які дають вугілля для електростанцій багатьох областей України", - каже Газізов.

Зараз запрацювала одна відновлена залізнична колія - це лише 30% від пропускної здатності перегону у нинішніх умовах.

Як стало відомо, після проходження першого потягу з вугіллям і у зворотному напрямку пустих вагонів під завантаження, вночі у цьому районі були зафіксовані нові обстріли із озброєння, забороненого мінськими угодами.

Про відновлення залізниці між населеними пунктами Нікітовка та Майорськ йшлося під час засідання тристоронньої контактної групи у Мінську 13 липня 2016 року, де сторони принципово домовилися про ремонт пошкоджених колій з обох боків лінії розмежування.

Залізничний рух на цій ділянці залізниці припинився 1 червня 2016 року.

5 червня колії, по яких ще курсували потяги, були пошкоджені потужними обстрілами.

Время публикации: 28.07.2016 16:38
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.