Україна сьогодні захищає безпеку всього вільного світу, - Парубій

Україна сьогодні захищає безпеку всього вільного світу, - Парубій

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій під час зустрічі з Маршалком Сейму Республіки Польща Мареком Кухцінським у вівторок обговорили питання співпраці на міжпарламентському рівні, питання безпеки в регіоні та конференцію спікерів парламентів Центральної і Східної Європи, що розпочне свою роботу сьогодні, 31 серпня, передає прес-служба ВРУ.

Голова Українського Парламенту зазначив, що “співпраця у Балто-Чорноморському вимірі, у поясі геополітичного союзу АВС (Міжмор’я) має велику перспективу”. На його переконання, така співпраця “дає механізми посилення ЄС і швидкої інтеграції України в Європейський Союз”.

Значна частина часу була присвячена геополітичним перспективам співпраці і баченню подальшого розвитку Європейського Союзу.

Окрему увагу було приділено постанові польського парламенту, яка викликала значний резонанс в Україні, стосовно оцінки трагічних сторінок історії.

Голова Парламенту наголосив на тому, що “між Україною і Польщею завжди була традиція давати спільну оцінку нашій трагічній історії”.

“Коли хтось із народів дає односторонню оцінку діям, це викликає резонанс та призводить до некоректних оцінок і викривлення історичних фактів. Такі речі є неприйнятними, Україна і Польща повинні знаходити механізми щодо спільного напрацювання оцінки тим подіям, що відбувались на наших землях, тим більше, що вони відбувалися виключно і лише в результаті окупаційної політики Російської імперії, яка в той час була більшовицькою Росією”. За його словами, “окупація наших спільних земель військами тоталітарної Росії стала причиною багатьох трагічних подій, які відбулись на наших землях”, — сказав А.Парубій.

Голова Верховної Ради під час брифінгу зазначив також, що були обговорені “певні ідеї і напрямки подолання тих непорозумінь, які відбулись між нашими народами”.

“Мені здається, ми змогли знайти механізми і способи, щоб можна було ці непорозуміння зняти, і пам’ятати, що Україна сьогодні захищає безпеку не лише своєї держави, а у тому числі і Польщі, і усієї Європи, і усього вільного світу. І для нас вкрай важливо пам’ятати про наш головний фронт, який знаходиться на Сході — так само, як і сто років тому”, — сказав А.Парубій.

Время публикации: 31.08.2016 9:34
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.