У зоні відчуження ЧАЕС тепер можна створювати об'єкти для досліджень

У зоні відчуження ЧАЕС тепер можна створювати об'єкти для досліджень

Верховна Рада внесла зміни до низки законів, згідно з якими врегулювала особливості землекористування, спеціального водокористування, здійснення містобудівної діяльності на території зони відчуження і безумовного відселення, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції.

Як передає кореспондент агентства "Інтерфакс-Україна", відповідний закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань правового режиму території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" №4437 у четвер підтримали 234 народних депутати.

Раніше вся наукова інформація та результати наукових досліджень, отримані в зоні радіоактивного забруднення, вважалися спадщиною України і могли бути використані лише з дозволу Кабінету Міністрів України. Тепер таку норму законодавства вилучено.

Згідно з ухваленим законом, на території, що постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, може здійснюватися науково-технічна діяльність, проведення наукових досліджень для визначення ступеня впливу іонізуючого випромінювання на людину та екологічні системи, шляхів мінімізації наслідків такого впливу. Тепер в зоні відчуження можуть створюватися території та об'єкти природно-заповідного фонду.

Водночас, у законодавстві закріплено, що земельні ділянки зони відчуження продажу не підлягають.

Крім того, схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель зон відчуження і відселення затверджує центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері управління цими територіями.

Нагадаємо, що сьогодні ВРУ ухвалила закон щодо соціального захисту членів сімей учасників АТО.

Время публикации: 14.07.2016 15:33
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.