У Вірменії скоєно напад на полк поліції, взяті заручники

У Вірменії скоєно напад на полк поліції, взяті заручники

Служба національної безпеки Вірменії в неділю заявила про напад на полк патрульно-сторожової служби поліції в районі Еребуні на околиці Єревана. Загарбники, що захопили будівлю відділення поліції, зажадали звільнення заарештованого опозиційного активіста, одного з лідерів опозиційної організації Фронту громадського порятунку "Нова Вірменія" Жирайра Сефиляна й інших людей, яких вони вважають політичними в'язнями. Вони ж, за інформацією місцевих ЗМІ, також вимагають відставки президента Вірменії Сержа Саргсяна.

"У Єревані вранці 17 липня скоєно напад на полк патрульно-сторожової служби поліції Вірменії. Люди, що знаходилися на території полку, взяті в заручники", - йдеться в заяві Служби національної безпеки (СНБ). Повідомляється, що під час нападу один поліцейський загинув, двоє отримали поранення. За деякими даними, кілька людей отримали поранення. Наразі поліцейські проводять переговори щодо звільнення заручників. Всього, зазначається, заручниками стали семеро поліцейських.

Депутат парламенту РВ Нікол Пашинян, який вийшов з будівлі, захопленої групою озброєних осіб, повідомив журналістам, що загарбники вимагають відставки президента Сержа Саргсяна і формування уряду, якому б довіряло населення країни, пише Armtimes.com на сторінку Facebook.

До будівлі стягнуті війська. Керівник прес-служби поліції Ашот Агаронян заявив, що найближчим часом поліція виступить з офіційною заявою. Наразі поліція закрила всі дороги, що ведуть у район Еребуні.

Прихильники арештованого 20 червня представника опозиції Жирайра Сефиляна, який звинувачується в організації злочинної групи, оголосили про намір змінити ситуацію у Вірменії через збройне повстання.

22 червня суд єреванських громад Арабкір і Канакер-Зейтун прийняв рішення про арешт строком на два місяці координатора вірменської опозиційної громадської ініціативи «Установчий парламент» Жирайра Сефиляна, обвинуваченого в незаконному придбанні і носінні зброї.

У ході слідства з'ясувалося, що Сефилян з групою осіб запланував за допомогою збройних угруповань захопити будинки, будівлі, засоби телекомунікації, серед них і телевежу Єревана. За даними слідства, Сефилян мав безпосередні контакти з особами, що проходять у кримінальній справі в якості обвинувачених, яким він безпосередньо доручив перевозити і зберігати зброю і боєприпаси, а також бути готовими використовувати їх у разі відповідного наказу.

«ГРОМАДСЬКА ДУМКА ТАКА, ЩО ВЛАДА В КРАЇНІ ПОВИННА БУТИ ЗМІНЕНА ЛИШЕ МИРНИМ І КОНСТИТУЦІЙНИМ ШЛЯХОМ».

Давид Петросян, незалежний журналіст, Єреван:

Сефилян - громадянин Лівану, ветеран війни в Карабасі в 1990-ті роки, був командиром батальйону. У середині 2000-х рр. був засуджений на 3 роки за заклики до насильницького повалення конституційного ладу. Відбув в ув'язненні 2 роки. Був заарештований 20 червня ц.р. У його соратників було виявлено зброю і боєприпаси. Жодна політична партія в країні не підтримала сьогоднішні дії збройної групи, яка захопила в заручники поліцейських, тим більше за наявності жертв. Представники збройної групи закликали суспільство підтримати їх виступ, але їх ніхто не підтримує. Громадська думка є такою, що влада в країні повинна бути змінена лише мирним і конституційним шляхом. Швидше за все, акція буде припинена і локалізована або через переговори (вони ведуться), або через спецоперацію. Ніяка третя сила за всім, що відбувається, не стоїть.

Підготував Микола СІРУК, «День»

Время публикации: 17.07.2016 17:50
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.