У Вінниці триває добовий марафон з читання віршів

У Вінниці триває добовий марафон з читання віршів

Уже десяту годину поспіль на майдані Небесної Сотні триває мистецька акція «Заколот», яку влаштували до Дня Незалежності закохані в українську літератури громадські активісти. Розпочалася вона сьогодні рівно о 9.00, а завершиться завтра, 24 серпня, о цій же годині. Першими до акції долучилися співробітники бібліотеки імені Тимірязєва. Вони читали поеми та вірші Тараса Шевченка. Потім естафету перейняли молоді активісти з різних громадських організацій та студенти. Молодь віддала перевагу поетам-сучасникам та шестидесятникам.

«Я читала вірші Ліни Костенко, бо вони близькі мені по духу. Для мене ця жінка-поетеса – совість України, наша сила і гідність. Її поезії додають віри, допомагають вирватися із сірих буднів і знайти відповіді на запитання, які тривожать душу, – каже студента ДонНУ, представниця «Спілки молодіжних організацій Вінниччини» Анастасія Коберська. – До «Заколоту» вирішила долучитися, бо хочу, щоб вірші, які я люблю, почули і зрозуміли мої друзі, знайомі і незнайомі люди».

Мистецьку акцію Заколот» у Вінниці проводять вже другий рік поспіль. Торік декламували твори Кобзаря, цього року вирішили читати вірші українських поетів. Спершу планували взяти твори 25-ти українських класиків на честь 25-річчя незалежності України, підібрали книги і визначили твори. Та у ході акції виявилося, що кожен учасник хоче познайомити вінничан зі своїм улюбленим поетом або ж прочитати власний вірш. Тому вирішили не обмежувати «заколотників» у творчому пориві. За десять годин на майдані прозвучали вірші щонайменше 60-ти українських поетів.

«Взяти участь у творчому марафоні може кожен бажаючий, при цьому твори необов’язково знати напам’ять. Підходиш, представляєшся і читаєш. Спершу активно декламували Шевченка, а тепер взялися за сучасників. Вірші Юрія Руфа, наприклад, лунають вже вдруге, – розповідає координатор акції Ірина Басенко. – Головне, щоб українські вірші не переставали звучати ні на хвилину. На ніч ми підготували дещо «смачненьке». Починаючи з півночі, на майдані лунатиме «Енеїда». Твір Івана Котляревського, з якого офіційно починається відлік нової української літератури. До ранку маємо прочитати. А у фіналі заспіваємо гімн України і втомлені, але натхненні підемо додому».

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця, фото автора

Время публикации: 23.08.2016 20:46
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.