У Тернополі пройшов Чемпіонат світу з водно-моторного спорту

У Тернополі пройшов Чемпіонат світу з водно-моторного спорту

35 провідних спортсменів світу брали участь в Чемпіонаті Європи в класі F-125 та в класі F-250 та в Чемпіонаті світу в класі «Формула 500». Змагання проводилися на Тернопільському ставі упродовж двох днів. Професійні команди, які мають високу підготовку, приїхали з різних областей України та з 11 країн світу, зокрема із США, Австрії, Угорщини, Естонії, Болгарії, Польщі, Латвії, Литви,Австрії, Італії та Німеччини.

“Це в основному професійні команди спортивних клубів, вони мають досить високу підготовку. Тобто це найсильніші гонщики планети, які на сьогоднішній день є в класах F-125 та в F-250 та у класі «Формула 500» і мають досвід виступів в Україні”, – зазначив президент Національної федерації водно-моторного спорту України Віктор Шемчук. – “Траса в Тернополі сертифікована ще на найближчі 5 років. Вона зможе приймати змагання світової Європейської першості найвищих категорій. Траса є однією з найскладніших в Європі, оскільки вона вписана в берегову лінію міста таким чином, щоб глядачі якомога ближче могли побачити змагання. Тернопіль знаходиться на Подільській височині на 350 метрів над рівнем моря, тому всі налаштування, які підходять спортсменам для гонок в інших регіонах тут не працюють і вони повинні знову налаштовуватися на новий лад”.

Серед українських спортсменів, які приїхали на змагання і представляли Україну – Чемпіони світу Олексій Чендеков і Андрій Лисенко, бронзовий призер Чемпіонату Європи в класі «Формула-250» Дмитро Герасименко з Дніпропетровська та ще один титулований спортсмен Роман Герасименко з Києва.

Вперше змагання такого рівня в Тернополі були проведені у 1987 році. “Це були ті самі класи, на той час називалися О-500 і О-250, а зараз «Формула 500» і «Формула 250» представлені в Тернополі”, – каже Віктор Шемчук. Після 1987 року традицію проведення чемпіонатів з водно-моторного спорту поновили у 2009 році, тоді чемпіонат відбувся в Києві. А з 2010 року по 2012 рік – чемпіонат проводився в Тернополі. Після цього була дворічна перерва. Організаторам довелося докласти багато зусиль, щоб Тернопіль у 2016 році отримав право проводити змагання такого рівня.

“Після 2012 року в Тернополі ми проводили змагання з аквабайку, першість Східної Європи, національної першості та першості Європи в національних класах. На сьогоднішній день маємо надію, що високий рівень організації цього чемпіонату у 2016 році відкриє нам ворота для того, щоб Тернопіль перетворився не на точку на карті в історії водно-моторного спорту, а став центром водно-моторного спорту для проведення європейських і світових першостей”, – каже президент Національної федерації водно-моторного спорту України Віктор Шемчук.

Завершилися змагання 28 серпня. Увечері на набережній Тернопільського ставу відбулося урочисте нагородження переможців. Чемпіоном Європи у класі F-125 став Генрік Сінорацкі з Польщі, а перше місце у класі F-250 виборов Массімо Россі з Німеччини. Чемпіоном Світу в класі «Формула 500» став Ґлебас Собціукас з Литви.

“Перемагати було дуже важко. Наш клас, який вважається найскладнішим, вимагає великої і складної роботи. Перемоги не так легко даються, бо конкуренти сильні. Я в Литві з 1985 року займаюся цим видом спорту. У класі F-500 – з 2007 року. У мене 10-й сезон у цьому найскладнішому класі. І тільки перший раз за десять сезонів я виграв перше місце. З кожним роком конкуренти стають все сильнішими. З кожною гонкою чекаєш перемоги, але конкуренти теж приїжджають перемагати. Тернопіль дуже подобається, гарне місто, гарне озеро”, – розповів Ґлебас Собціукас.

Під час урочистої церемонії нагородили також члена команди з Австрії 71-річного Ференца Цсако. Його відзначили як найдосвідченішого і найстаршого учасника змагань. Відзнаку також отримав найвідданіший вболівальник та учасник змагань, фотограф Ян Міш’як.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

Время публикации: 29.08.2016 13:24
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.