У Тернополі провели турнір з міні-футболу пам’яті загиблого бійця "Айдару"

У Тернополі провели турнір з міні-футболу пам’яті загиблого бійця "Айдару"

У Тернополі відбувся турнір з міні-футболу пам’яті воїна «Айдару», Героя України Андрія Юркевича. Змагання проводяться вже другий рік поспіль.

Цьогоріч брати участь у турнірі зголосилися 9 команд. Організатором змагань виступає комунальна установа «Тернопільський обласний молодіжний методичний центр». “Учасників загалом близько 50 чоловік. До турніру можуть долучитися усі бажаючи, але ми надаємо перевагу спортивним клубам та організаціям патріотичного спрямування. Адже Андрій Юркевич загинув, захищаючи Україну. Вік учасників турніру не обмежений. Цього року наймолодшому учаснику 15 років”, – розповів голова Федерації таїландського боксу в Тернопільській області Ігор Бойчук.

В урочистому відкритті турніру пам’яті Андрія Юркевича взяли участь рідні загиблого Героя – дружина воїна Христина Юркевич та батько Андрія Михайло Юркевич.

“Андрій був максималістом. Хотів постійно чогось досягнути. Навіть у пізньому віці почав займатися фрі-файтом у “Характернику”. Чому я кажу, що він був максималістом – у мене збереглася його медаль, її дали Андрієві, коли він посів третє місце на одному чемпіонаті. Але це третє місце було для нього, напевно, не важливим, тому що він медаль та грамоту запхав у задню кишеню штанів. Певне, хотів чогось більшого. Перемоги є в кожного, шлях кожної людини складається з добра і зла, з перемог і поразок. Перемога – це завжди приємно, і в турнірі, і в життєвій ситуації. Поразка – завжди наука. Головне – правильно все зрозуміти і використати свої можливості в житті. Я вам бажаю тільки перемоги”, – звернувся батько Андрія Михайло Юркевич до учасників турніру.

У 2014 році у зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність України, загинули троє членів спортивного та бійцівського клубу “Характерник” – Орест Квач, Роман Ільяшенко, Андрій Юркевич. “Цей турнір проводиться, щоб не забувати наших бійців, наших Героїв. Спорт є сильним тим, що передається традиція від старших до молодших. Будемо робити усе, щоб наступне покоління молодих спортсменів, як аматорів, так і професіоналів, знали і виховувались на таких прикладах”, – зазначив начальник управління фізичної культури і спорту Тернопільської ОДА Віктор Мацикур.

“5 вересня буде вже два роки від нашої страшної втрати. Приємно, що люди оцінили вклад Андрія і є розуміння, що він є прикладом для новітнього покоління. Я рада, що заклалася така традиція і вже другий рік поспіль відбувається цей турнір. Адже формування майбутнього покоління має відбуватися на прикладі Героїв, які загинули, віддавши все, щоб захистити Україну”, – зазначила Христина Юркевич.

Нагадаємо, Андрій Юркевич народився 18 квітня 1982 року у Лановецькому районі. Вищу освіту здобув у Тернопільському національному економічному університеті. Андрій був активним учасником Революції Гідності. Перед тим, як поїхав добровольцем в зону АТО, написав книгу «Моя революція», яка вперше була видана у листопаді 2014 року. А в квітні 2015 року, до 33-річчя загиблого воїна, дружина Андрія Христина Юркевич зробила перевидання книги. У зоні проведення антитерористичної операції Андрій Юркевич служив в «Айдарі». 5 вересня 2014-го воїн не повернувся з бойового завдання біля с. Весела Гора, що на Луганщині. Поховали Героя 11 вересня в Тернополі.

У 2015 році згідно з указом Президента України Андрія Юркевича посмертно нагороджено орденом “За мужність” ІІІ ступеня за особливий героїзм, виявлений у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, вірність військовій присязі. 23 серпня, у День Державного Прапора України, державну нагороду було вручено батькові та дружині Андрія Юркевича. У 2015 році посмертно присвоєно звання «Почесний громадянин міста Тернополя». У 2015-му посмертно нагороджений орденом «Честь і слава» за мужність, самовідданість та зразкове виконання службового обов'язку, проявлені у боротьбі за Незалежність України під час проведення АТО на сході України, нагороджений громадською волонтерською організацією «Спілка бійців та волонтерів АТО ”Сила України”». У 2016-му посмертно нагороджений орденом «Народний Герой України».

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

Время публикации: 28.08.2016 12:49
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.