У Тернополі "Нічні велопокатушки" зібрали сотні учасників

У Тернополі "Нічні велопокатушки" зібрали  сотні учасників

30 липня у Тернополі провели нічний велопробіг. Стартував “TernopilVelo Nightride 5” на Театральному майдані. Колона із понад двох сотень спортсменів та велоаматорів проїхала вулицями міста.

"Нічні велопокатушки" вже три роки поспіль проводять у Тернополі. Захід має мету популяризувати велосипедний спорт, а також ознайомити велосипедистів із правилами дорожнього руху, особливостями переміщення ровером на дорогах міста, у паркових зонах.

– Під час велопробігу пояснюємо, як правильно треба велосипедистам рухатися згідно з правилами дорожнього руху. Показуємо небезпечні місця на дорогах, у парках. У Тернополі інфраструктура для розвитку велоспорту на дуже низькому рівні. Небезпека є всюди, бо ніде немає чітко визначеного місця для велосипедистів. Ми тому і збираємося, щоб показати, що велосипедистів у місті багато і треба розвивати цей вид спорту, – каже адміністратор групи у соцмережі “Тернопільські велопокатушки” і координатор велопробігу Павло Лотоцький. – За три роки це вже наш п’ятий велозаїзд. Велопробіг охоплює усі основні вулиці міста і проходить через парки. Маршрут пролягає через вулиці Руська, 15 Квітня, Київська, Степана Бандери, Тарнавського, Злуки. Велосипедисти підготували нічну велоілюмінацію, щоб захід був видовищним”.

Близько 20 велосипедистів завітали зі Львова – це учасники “Night cycling Lviv” та їхній організатор Вікторія Веселовська.

“Я вже чотири роки займаюся цим у Львові і завжди мріяла зробити тур, щоб проїхатись по містах. Ми домовилися з тернопільськими активістами про те, що приїдемо. Загалом моя ідея полягає у тому, щоб їздити у тих містах, де немає нічного катання. Тому наступним містом буде Івано-Франківськ”, – каже організатор нічного катання велосипедом по Львову Вікторія Веселовська. – “У Львові найбільше людей я назбирала на нічних катаннях 25 серпня 2015 року – це було 550 осіб. А так стабільно їздять 300-200 людей. Якщо говорити про інфраструктуру, у Львові є багато велодоріжок і велосмуг. Але якість не завжди є хорошою і доцільною”.

Одним з учасників велозаїзду був іноземний студент, майбутній лікар Амір Багері із Бельгії. Він здобуває вищу освіту в Тернополі.

“Я вперше беру участь у велозаїзді. Дуже добре організований захід, люди дуже привітні. Кожна людина відповідно до віку щодня 10-15 хвилин повинна займатися спортом. Це можуть бути різні види спорту. Людина має підібрати це відповідно до своїх особливостей. Так вона зможе запобігти різним хворобам”, – зазначив Амір Багері.

Тамта ҐУҐУШВІЛІ, Тернопіль, фото автора

Время публикации: 31.07.2016 15:02
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.