У Рівному влаштували ретросвято однієї з найстаріших вулиць

У Рівному влаштували ретросвято однієї з найстаріших вулиць

У Рівному влаштували свято однієї з найстаріших центральних вулиць міста – Поштової. Воно відбувалося у стилі ретро: інсталяції просто неба, живі скульптури, сукні і капелюшки, які носили у 30-их роках, старі фотографії, антикваріат,тогочасна музика, ярмарок... А ініціаторами дійства стали самі мешканці вулиці.

За минуле століття вона змінювала назву декілька разів. Свого часу тут знаходилося приміщення старої пошти. То був цегляний двоповерховий будинок, збудований ще за царя, розповідають краєзнавці. Саме тому це був Завулок Поштовий. За польської влади вулицю називали Новий Світ, усе через однойменний кінотеатр, який там був розташований. За словами старожилів, він працював майже цілодобово: купив квиток – і можеш сидіти до ранку. «Новий світ» був зруйнований у воєнні роки – в нього влучила бомба. Німецькі окупанти дали вулиці ім’яСальського. Потім вона стала Поліційною, бо тут розташовувалася поліційна управа. А в радянський період її назвали на честь Олеко Дундича. Свого часу на цій затишній вуличці знаходився один із кращих ресторанів міста. А в кінці 20-их років 20 століттятут звели власні будинки і приймали хворих відомі рівненські лікарі.

Вулиця знову стала Поштовою за незалежної України.До сьогодні збереглися декілька цегляних будинків, зведених на початку ХХ століття.

«Свято вулиці Поштової цьогоріч відбувається вже втретє. Я не люблю однакових і типових експозицій, тож шукала формат такого дійства. Вирішили, що це має бути атмосфера 30-их років, - пояснює завідувач відділу виставок Рівненського обласного краєзнавчого музею Галина Данильчук, яка є однією з ініціаторів та організаторів заходу. – А все почалося з того, що одна з мешканок вулиці Поштової та її донька, яка багато подорожувала Європою, почали говорити про локальні вуличні свята. Мовляв, за кордоном туристичний об’єкт роблять навіть із дерева. А на їхній вулиці росте кількасотлітній каштан. Тож вони хотіли б влаштувати на своїй вулиці щось цікаве. Те, що відбувається на Поштовій зараз, можна назвати своєрідним відтворенням ярмарку, який свого часу тут відбувався».

Так, на вулиці облаштували декілька локацій. Серед них і «Музей годинників». Таким чином рівнянин Олексій Бєліч представив частину своєї колекції. Він збирає старовинні годинники вже упродовж 7 років. Це переважно так звані «настінники» і «комодники», виготовлені в кінці 19, на початку 20 століть. Є й унікальні експонати. Це, зокрема, годинник 1878 року. Його зробив майстер, який свого часу був головним годинникарем Санкт-Петербургу. Сьогодні у колекції Олексія Бєліча налічується до 80 експонатів. І майже всі ці годинники йдуть. А побачити їх можна тільки під час свята вулиці Поштової.

Тетяна ІЛЬНИЦЬКА, Рівне

Время публикации: 11.07.2016 12:32
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.