У Полтаві відкрили виставку з нагоди Дня хрещення Київської Русі́-України

У Полтаві відкрили виставку з нагоди Дня хрещення Київської Русі́-України

Сьогодні в холі Полтавської обласної державної адміністрації відкрилася документальна виставка, приурочена Дню хрещення Русі, яка показує в документах та фотофактах історію розвитку українського православ’я. Експозиція виставки складається з трьох частин: одна розповідає про розвиток української церкви на Полтавщині до 1917 року, друга – про стан релігії під час радянського панування на українських землях, третя – відображає період незалежності, коли розпочалася відбудова зруйнованих радянським режимом храмів та вшанування тих історичних постатей, які були палкими прихильниками і меценатами церков. В останньому розділі представлене й наше сьогодення, зокрема висвітлені події, коли духовні особи благословляють наших військовослужбовців на захист кордонів України. На стендах відображено й пошанування пам’яті преподобного Паїсія Величковського, яке відбувається щорічно в Полтаві. Даниною пам’яті православним діячам є представлене у фотографіях нещодавнє відкриття пам’ятника гетьманові України Іванові Мазепі, котрий вкладав свої кошти на будівництво церков, на розвиток релігійного життя.

Директор Департаменту інформаційної діяльності Вадим Штефан заявив: «Сьогодні чергова річниця хрещення Русі. Це той день, котрий перетворив Київську Русь на європейську країну. Сьогодні ми маємо незалежну українську державу, яка є правонаступницею Русі, тож, пам’ятаючи традиції, проводимо цю виставку. Прийняття християнства сприяло об’єднанню держави, появі традицій, книговидавництву. Важливим фактом є те, що наша держава є багатонаціональною і терпимою до інших культур та віросповідань».

Про саму виставку детальніше розповів начальник відділу інформації та використання документів державного архіву Полтавської області Тарас Павлович Пустовіт: «Ми представили документи, які показують, наскільки потужним був вплив церкви на культурний розвиток нашої країни протягом кількох століть. Ми хотіли показати і знищені храми, і духовні та навчальні заклади, які вже сьогодні не існують, і пресу, яка колись виходила. Також слід згадати тих достойників, які зробили свій внесок у розвиток духовності. При підготовці ми не могли обійти добу тоталітарного режиму, коли закривалися духовні навчальні заклади, коли відбиралися наші церковні цінності – не тільки срібло і золото, а й витвори мистецтва. Наша мета – не лише нагадати полтавцям, що є така дата, яка стосується духовної історії нашого народу, а й показати наше відродження, що в період незалежності Українська держава взяла за обов’язок підтримувати релігійні організації і пошановувати пам’ять тих, хто сприяв розвиткові церкви».

Сама виставка буде доступною для відвідувачів близько двох тижнів.

Богдан ПРОСКУРОВ, Полтава, фото автора

Время публикации: 28.07.2016 18:11
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.