У Мінкультури роглянули питання реконструкції карильйону у Національному заповіднику "Софія Київська"

У Мінкультури роглянули питання реконструкції карильйону у Національному заповіднику "Софія Київська"

Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Королівства Нідерланди в Україні Кейсом Кломпенхаувером. Про це повідомляє прес-служба Мінкультури.

Під час розмови розглядалося питання щодо ініціативи спільного проекту по реконструкції карильйону у Національному заповіднику “Софія Київська”. Кейс Кломпенхаувер висловив готовність сприяти створенню спеціального комітету у Нідерландах для пошуку меценатів та проведення інформаційної кампанії щодо культурної близькості двох країн. Також був розглянутий намір організувати візит до Києва експертів з Нідерландів для обговорення технічних деталей реалізації проекту у Національному заповіднику. Зі свого боку Євген Нищук підтвердив зацікавленість у реалізації такого проекту та готовність надати всебічне сприяння, зокрема у частині оформлення дозвільних та супровідних документів.

“Активна співпраця України з європейськими державами а надто у контексті мистецтва – є тим важливим напрямком культурної дипломатії, який у нинішній складний для України час, може слугувати важливим об’єднавчим фактором – сказав Міністр. Реконструкція карильйону у Софії – нашій святині в самому серці Києва – захід знаковий та символічний. Передзвін, що лунатиме з Софії, після проведення робіт, певен, стане справжньою окрасою міста, надихатиме та захоплюватиме як українців, так і численних туристів”.

Також під час розмови Міністр наголосив, про цікавість у контексті підготовки України до пісенного конкурсу Євробачення залучення досвіду Нідерландів у будівництві та обладнанні концертних залів та проведення масштабних творчих заходів із великою кількістю гостей з усієї Європи.

Карильйон (фр. carillon — «дзвін в усі дзвони») — ударний музичний інструмент, що являє собою набір точно налагоджених дзвонів керованих спеціальною паличковою клавіатурою, яка називається «фламандською педаллю». Назва інструменту походить від латинського quadrillion – набір з чотирьох (дзвонів). Нині, за статутом Всесвітньої федерації карильйону, кількість дзвонів у карильйоні має бути не меншою ніж 23. Виключення стосовно кількості дзвонів можливе лише для інструментів, створених до 1940 року. Такі інструменти вважаються «історичними карильйонами». Великий внесок у розвиток світового карильйонного мистецтва зробила нідерландська фабрика «Петіт енд Фрітсен» і особисто її останній власник Франк Фрітсен.

Найпершим в Україні є збудований 2001 року карильйон Михайлівського Золотоверхого собору. Карильйон на Софійській дзвіниці було встановлено у 2008 р.

Время публикации: 21.08.2016 16:32
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.