У Львові «Волонтерська сотня УКУ» передасть в АТО прально-банний комплекс

Це вже другий мобільний комплекс, який волонтери Українського католицького університету виготовили для української армії. Пристрій створили на базі вантажівки ЗІЛ-131, встановивши резервуари для води, пральні машинки, котел та кабінки для душу. У машині зможуть митися до 20 солдатів. «Цей мобільний комплекс є непомітним і швидко пересуватиметься у випадку раптового обстрілу на передовій», – йдеться у повідомленні на сайті навчального закладу.

Перший мобільний комплекс для прання волонтери облаштували і передали бійцям 66-го виїзного військово-польового госпіталю у Красноармійську майже рік тому. Важливо, що у такій пральній машині можна розділити прання білизни для звичайних хворих і хворих з гнійними ранами та інфекційними захворюваннями. Також можна сушити одяг. Однією з переваг мобільного прального приладу є можливість використання, окрім електромережі, системи автономного живлення від дизельних електрогенераторів.

Під час вручення нового прально-банного комплексу, яке відбудеться найближчої п’ятниці, 22 липня, інженери продемонструють комплекс у роботі. Передадуть пристрій одній із бригад Західного регіону. «Наші солдати не мають достатнього матеріального забезпечення, аби тримати в належному вигляді одяг, – говорить координатор «Волонтерської сотні УКУ» отець-доктор Петро Терлецький. – Попри те, що в державних стандартах передбачено дезінфекційно-душові автомобілі для прання, на передовій ми їх не побачили. То ж вирішили самі виготовити і передати бійцям».

Роботи розпочалися ще восени. Працівники господарського відділу УКУ Юрій Тинітовський і Назар Ястремський підготували креслення. Гроші на закупівлю техніки для виготовлення комплексу волонтери збирали на конференціях у скарбничку для пожертв. Найбільша частина коштів надійшла від Львівської бізнес-школи.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Время публикации: 21.07.2016 15:53
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.