У Львові відзвітували про велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!»

У Львові відзвітували про велопробіг «Бачу! Можу! Допоможу!»

«Місія виконана!» – саме так говорили про всеукраїнський проект, котрий розпочався 6 серпня у Львові, а закінчився 22 серпня в Одесі, його організатори, співорганізатори та учасники.

Упродовж 16 днів зрячі і незрячі велосипедисти зі Львова, Києва, Черкас, Одеси, Івано-Франківська, Тернополя, Харкова та інших міст подолали близько 1600 км доріг, відвідали 10 областей України, звичайно ж – спілкувалися з мешканцями і представниками влади тих населених пунктів, через які пролягав маршрут.

За словами співорганізатора велопробігу-2016 Тетяни Бойко, участь у заході взяли понад 40 учасників. Щодо тандемів, на котрих їхали зрячі і незрячі, то їх цього року було п’ять.

Враження і фото велосипедисти викладали на сторінці «Бачу! Можу! Допоможу!» у Фейсбуку.

Ось, зокрема, один із останніх записів у ФБ: «Велопробіг-2016 закінчився. Ми роз'їхались Україною, кожен у своє місто. Але ці 16 днів, проведені разом, залишили незримий слід в наших серцях. І ось тепер, коли емоції трохи вщухли, саме час гортати фотографії і відтворювати в пам’яті незабутні моменти. Якщо Вас з нами не було, то Вам напевне буде цікаво глянути, чим ж ми там займались. Тому упродовж наступних десяти днів - будемо згадувати як все було! Будемо дякувати, пускати сльозу і сміятись від щастя» .

«З радістю та сумом усвідомлюю, що скінчився велопробіг «Бачу Можу Допоможу». Дуже приємно усвідомлювати, що ми це зробили! – пише незрячий велосипедист Віталій Ус. – … Хоча я брав участь лише на відрізку з Вінниці до Одеси, але дуже радий, що також доклав трішки своїх зусиль до командного успіху. Хоча слово «Командний» не відображає тих відносин, які склались в нашому колективі. Це скоріш був успіх родинний, бо за цей короткий відрізок часу ми всі стали рідними один одному»…

Нагадаємо, що це вже другий поспіль такий захід – минулий відбувся улітку 2015-го.

Метою проекту, наголошують його організатори (а це – ГО «Інститут українських студій» та ГО «Генерація успішної дії») – зламати стереотипи і показати, що незрячі – рівноправні члени суспільства, а здатність «бачити» виходить далеко за межі фізичного зору. Також – спонукати незрячих до активнішого життя.

Велопробіг підтримали Посольство США у Києві, управління молоді, сім’ї та спорту Львівської міської ради, доброчинці та партнери.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Фото зі сторінки проекту у Фейсбуку.

Время публикации: 31.08.2016 16:42
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.