У Львові триває фестиваль «Етновир»

У Львові триває фестиваль «Етновир»

На Міжнародний фольклорний захід, котрий веде історію від 2008 року, приїхали колективи із Сербії, Польщі, Чехії, Індії та України. За доброю традицією, розпочався фест у День Незалежності із марш-параду історичною частиною міста. Продовжився – частуванням… ювілейною монетою з десертного шоколаду (за зразком монети Нацбанку до 25-річчя Незалежності України).

Копітка робота над солодкою національною «валютою» тривала кілька днів, позаяк контур мапи, герба і колоски кондитери вирізали вручну, аби візуально максимально наблизити її до зразка.

Основною локацією «Етновиру» цього року стала площа Ринок. Також деякі заходи у рамках фестивалю відбуваються зовсім поруч – на площі Музейній. Зокрема, учора тут провели ЕтноFashion, і це – показ-презентація традиційних костюмів колективів – учасників фестивалю.

Усі дні «Етновиру» його гостей запрошують на ярмарок «Кухні народів світу», звичайно ж – на концертні програми.

Сьогодні у межах фесту відбудеться проект-містерія «Скриня. Речі сили». Організатори «Етновиру» вважають цю подію унікальною, позаяк у її основі – синтез стародавніх артефактів і сучасних технологій, села і міста, минулого і майбутнього…

Обіцяють також, що посеред Львова на Домініканському соборі оживуть гуцульські кахлі, полтавські рушники і сакральна геометрія старовинних вишиванок. Голоси проекту – Сергій Фоменко (Фома, гурт «Мандри»), Іванка Червінська (фіналістка «Голосу країни»), гурт «Курбаси».

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Время публикации: 28.08.2016 11:03
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.