У Львові створили найбільший у світі монументальний портрет Івана Франка

У Львові створили найбільший у світі монументальний портрет Івана Франка

На Львівщині відзначають 160-річчя від дня народження письменника, поета, публіциста, перекладача, доктора філософії, громадського і політичного діяча Івана Яковича Франка (27.08.1856 – 28.05.1916).

Учора керівники міста й області, представники Львівського університету імені Івана Франка, працівники Літературно-меморіального музею Івана Франка поклали квіти до пам'ятника Каменяреві, що на площі біля Франкового вишу.

Учора ж у селі Нагуєвичі, що у Дрогобицькому районі, відбулося Всеукраїнське літературно-мистецьке свято "Я син народу, що вгору йде".

Щоби віддати шану Франкові, до його рідного села приїхали літератори, громадські діячі, політики, митці, представники влади та громадськості. До слова: від 1994 року у Нагуєвичах функціонує Державний історико-культурний заповідник “Нагуєвичі”, й одним із найцікавіших його об’єктів є садиба Івана Франка (на місці хати, де народився та жив Каменяр), створена 1981-го за його етнографічним нарисом “Моя вітцівська хата”.

У рамках святкування 160-ої річниці від дня народження Івана Яковича у Дрогобичі відбулася церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії ім. Івана Франка, і першим її лауреатом став Верховний Архієпископ-емерит Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар.

Також у рамках святкових заходів учора у Львові на площі перед Театром опери та балету ім. Соломії Крушельницької представили проект Franko Sculpture Symposium, мета якого – неординарно відзначити уродини Каменяра. Скульптори напередодні зробили 6 пересувних модулів з пінополістиролу заввишки 4 метри кожний і учора ввечері на очах публіки склали блоки разом, створивши найбільший у світі монументальний портрет Івана Франка.

Подію супроводжувала велика концертна програма за участю, зокрема, актора і декламатора Богдана Козака, акторки і співачки Наталки Половинки та хорової капели «Дударик» (усі – лауреати Національної премії ім. Тараса Шевченка).

Заходи з відзначення уродин Франка на Львівщині тривають.

Найближчими днями відбудеться презентація першого видання польськомовних статей Івана Франка «Шкіци з літератури» (Iwan Franko. Szkicy z literatury). Упорядники – доктор філософії Іван Матковський та науковець Дрогобицького педагогічного університету Іван Розлуцький. Збірку готував до друку Інститут Івана Франка НАН України, що у Львові.

Над книжкою працювали українські та польські літературознавці на чолі з професором Миколою Жулинським. До першого тому увійшло 40 статей, які розкривають погляди Івана Франка на історію розвитку української літератури, творчість Тараса Шевченка, Омеляна Огоновського, Антонія Могильницького, взаємини української та польської літератур, а також вплив останньої на український літературний процес.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА

Время публикации: 28.08.2016 14:50
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.