У Львові розпочався Тиждень актуального мистецтва

У Львові розпочався Тиждень актуального мистецтва

До участі у бієнале зголосилися три десятки митців з України, Польщі, Білорусі, Чехії, Німеччини, Великобританії та Ізраїлю. У програмі – авторські і кураторські проекти, перфоманси, інсталяції, лекції, дискусії та майстер-класи.

«Останні два роки від минулого Тижня наше суспільство живе у стані війни, невизначеності, переродження, розчарування та надії… Ми не можемо вдавати, що є поза цим контекстом. Тому цьогорічний ТАМ спробує простежити, наскільки ці межові стани буття впливають на сучасне українське мистецтво, чи є вони достатньо значними, щоб стати етапом у його розвитку», – анонсували перед відкриттям подію її організатори, і це – Інститут актуального мистецтва та Мистецьке об’єднання «Дзиґа». Куратор Тижня – львівський художник Володимир Кауфман, арт-директор – Лідія Савченко-Дуда.

Варто додати, що Тиждень актуального мистецтва – це масштабний проект contemporary-art, що збирає на одній території митців з різних країн та різних поколінь. Стартував 2008 року. Відтоді у ТАМі взяли участь близько 400 митців із Польщі, США, Канади, Ізраїлю, Великобританії, Ірландії, Франції, Швейцарії, Австрії, Нідерландів, Росії, Білорусії, Литви та України. Організатори вважають бієнале важливим місцем художнього вислову як для вже знаних, так і для маловідомих митців.

Основні локації цьогорічного ТАМу – Палац мистецтв, «Гостинний дім» при Духовно-культурному центрі «Архістратиг», «Музей міста» (підвали міської Ратуші) та простір міста. Центр подій бієнале – галерея «Дзиґа».

Учора кілька проектів Тижня актуального мистецтва представили у Палаці мистецтв. Зокрема – кураторський проект «Частини тіла», у якому поєднані твори десяти авторів із різних регіонів України, і це Юрко Вовкогон, Діма Ерліх, Костянтин Зоркін, Володимир Кауфман, Наталя Лісова, Сергій Петлюк, Сергій Радкевич, Володимир Стецькович, Геннадій Чернега, Володимир Топій.

Кількох митців з України і Польщі (і це – Михайло Барабаш, Тереза Барабаш, Володимир Кауфман, Антон Лапов, Сергій Савченко, Констянтин Смолянінов та Славомір Собчак, Даніель Конюш і Якуб Ясюкєвіч) об’єднав пілотний проект LEMinarium – мультижанровий простір актуальної культури, пов'язаний із дослідженням та творчим переосмисленням постаті філософа, фантаста і футуролога Станіслава Лема.

Події Тижня актуального мистецтва у Львові триватимуть до 9 вересня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

Время публикации: 02.09.2016 11:18
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.