У Львові презентували «Особливу виставку»

У Львові презентували «Особливу виставку»

Ідеться про експозицію з робіт художників-аматорів та фотографів-аматорів з особливими потребами, що її розгорнуто у Палаці мистецтв. Організатори, а це працівники Міжнародного благодійного фонду «Карітас України», також – центру «Емаус», майстерні «Сузір’я Оріоне», спільноти «Віра і Світло» та агентства «Корпус Миру», називають виставку «теплим проектом про мистецтво без обмежень».

На огляд публіки представлено 80 картин і 20 фоторобіт особливих митців з міст Стрий і Дрогобич, що на Львівщині.

Всі твори створювалися спеціально для цієї виставки в арт-майстернях. Копітка і напружена робота тривала понад 4 місяці, а наставляли майбутніх експонентів професійні художники – Дарина Мисак-Ткач та Ігор Мельник, які, звичайно ж, спочатку ознайомили особливих учнів з техніками та матеріалами.

Національний координатор проекту роботи з людьми з особливими потребами Карітасу України Людмила Сухарєва розповідає, що розпочався проект арт-терапії для людей з особливими потребами ще кілька років тому. Тоді особливим діткам допомагали реалізувати себе художники-волонтери Остап Лозинський, Мар’ян Пиріг, Ольга Кравченко та Євгенія Рябчун. «Ми й гадки не мали, що це сягне такого рівня, – зазначає Л. Сухарєва. – Арт-терапія – одна з найдієвіших практик роботи, яка розкриває внутрішній потенціал людей з особливими потребами, дає можливість виразити себе, передати свої емоції та зрозуміти їх. На мистецьких заняттях наші підопічні розкриваються наче квіти».

Організатори проекту особливо наголошують на тому, що в кожну картину вкладено набагато більше праці, ніж здається спочатку. Річ у тому, що люди з особливими потребами вимушені докладати неабияких зусиль майже до кожної своєї дії. «Доїхати до соціального центру громадським транспортом, порозумітись із продавцем в магазині, постійно опановувати емоції, працювати над власним терпінням і посидючістю – це щоденна внутрішня робота особливих художників, це їхня боротьба за особистісний розвиток», – говорять координатори проекту. І додають, що створені власноруч роботи стали великою перемогою особливої молоді над собою.

Оглянути «Особливу виставку» у львівському Палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) можна до кінця серпня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Время публикации: 30.07.2016 13:05
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.