У Львові представляють рефлексії над іконою

У Львові представляють рефлексії над іконою

Виставка має просту назву – «На папері» і розгорнуто її у галереї Iconart (вул. Вірменська, 26). Автор – 37-річний львів’янин Данило Мовчан, випускник Коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім. Івана Труша (відділення реставрації) та Національної академії мистецтв (відділення сакрального мистецтва).

«Виставка «На папері» – це мої рефлексії над іконою, над тілом Христовим, над особистими переживаннями довкола сакрального мистецтва…», – розповідає автор. І додає, що стилістика ікони завжди надихала його до нових ідей: « На цій основі я прагну будувати власні нові композиції, де мінімальними засобами зображаю те, що для мене важливе. Від певного часу ці малюнки стали важливим елементом творчого процесу. В них хочу сказати про актуальне та Вічне…»

Художник уже понад 10 років бере участь у виставках в Україні та за її межами. Його твори – в церквах та приватних колекціях України, Білорусі, Польщі, Німеччини, Канади та США. Про свої художні орієнтири Данило говорить, що це – галицька ікона XIV – XV ст. та різноманітність мистецтва XX– XXI ст. Присутній на відкритті виставки «На папері» завідувач кафедри сакрального мистецтва Львівської академії мистецтв Роман Василик зазначив, що експозиція Мовчана, котрий «вже начебто себе знайшов і якого вже багато хто знає не лиш тут, а й за кордоном», цікава тим, що «художник не припиняє руху».

Оглянути виставку Данила Мовчана «На папері» у галереї Iconart, відповідно – відчути особисті переживання художника довкола сакрального мистецтва можна до 31 липня.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Время публикации: 21.07.2016 16:13
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.