У Львові представили твори Івана Франка, надруковані шрифтом Брайля

Презентація відбулася учора у межах соціально-культурного проекту «Львів – місто літератури для незрячих: книга брайлем і вголос». Згідно з повідомленням міської ради, казки й оповідання Франка шрифтом Брайля передадуть Львівській спецшколі-інтернату №100 для сліпих дітей і кільком бібліотекам України. Втілювачі проекту наголошують: усі твори друкували на прохання дитячих шкіл-інтернатів.

За словами автора ідеї – виконавчого директора Львівського обласного осередку ГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» Оксани Потимко, у межах проекту вже озвучили монументальну працю митрополита Андрея Шептицького і придбали багатофункціональні звуковідтворювальні засоби для 50 незрячих у Львові. «Проте найбільша наша гордість – друк шрифтом Брайля», – говорить Оксана Потимко. І додає, що досі в Україні функціонував лише один центр друкування рельєфно-крапковим шрифтом – у Києві, і той працював, як мовиться, від випадку до випадку. Тому, зважаючи на кризову ситуацію з друком для незрячих, при Національному університеті «Львівська політехніка» чотири роки тому створили ресурсний центр освітніх інформаційних технологій, який друкує шрифтом Брайля значно більше, ніж столичний. І друкує для всієї України.

За цей час видано два твори Івана Франка – казка «Коли ще звірі говорили» та оповідання «Грицева шкільна наука». Додруковується повість «Сойчине крило». Тираж кожного видання – 30 примірників.

Важливо, на думку Оксани Потимко, й те, що книжки мають гарний кольоровий дизайн, адже завжди поруч буде людина, яка розповість про зовнішній вигляд книжки, а люди із залишковим зором самі зможуть бачити ці малюнки. Крім того, книжки покладені на пружину – для зручності читання і гортання сторінок, і в кожну вкладений диск з озвученням тексту акторами.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів

Время публикации: 23.08.2016 10:53
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.