У Львові демонструють принади сну

У Львові демонструють принади сну

В арт-центрі «Щось цікаве» представили графічні роботи Світлани Юр’євої, у яких художник-дизайнер з Херсона фіксує солодкі миті наймилішого у світі сну.
Як зазначають організатори мистецького заходу, експозиція, складена з двох десятків картин, є частиною проекту «Підглядано з небес», і на загал це не тільки картини – історії замовників, друзів, які втілені у фотографіях, на подушках, інсталяціях… Проте здебільшого – це все ж таки картини, у яких авторка розповідає про сни.
Загалом у серії «Королівство сну» – понад півтори сотні робіт. І кількість їх щоразу збільшується, поповнюється новими темами… Повністю (майже сотня «снів») виставка була показана кілька місяців тому у рідному місті Світлани Юр’євої – Херсоні, в галереї дитячої та юнацької творчості «Синій кіт».

За словами авторки, ідея проекту у тому, щоби нагадати кожному з нас про дивовижні хвилини власного життя. «Буденність розпорошує, – вважає художниця. – Мої ж роботи нагадують про те, що найпрекрасніші миті вашого життя – поруч з вами, вже зараз, ви вже є щасливими… То зупиніться і насолодіться цими хвилинами...».

Ракурс представлених робіт однаковий – авторка дає можливість спостерігати за своїми героями начебто згори. «І це – не випадково, – наголошує мисткиня. – Тим самим хочу нагадати усім, що навіть коли ти один, з тобою Бог. Майже третину життя проводимо у сні. Сон об’єднує всіх людей. Але уві сні кожен є унікальним. Згадайте, як спите, де, з ким, на чому… То вже є ціла історія. І вона – про кожного з нас…».

Знайти себе серед снів Світлани Юр’євої можна у затишному творчому просторі арт-центру «Щось цікаве» (внутрішнє подвір’я будинку №13 на площі Ринок). Тут, кажуть, раді бачити відвідувачів навіть о 6-й (!) ранку. То ж просять на гостину. І додають, що дозволяють говорити з незнайомцями, експериментувати і, головне, бути собою.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів. Фото Павла ПАЛАМАРЧУКА.

Время публикации: 21.07.2016 10:04
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.