У Львівській філармонії – новий головний диригент

У Львівській філармонії – новий головний диригент

Посаду керівника Академічного симфонічного оркестру обійняв Тарас Криса – син всесвітньовідомого скрипаля, екс-львів'янина Олега Криси.

Тарас Криса багато років працював у США, проте, як і батько, часто приїжджав до Львова і співпрацював з філармонією – як запрошений диригент. Тепер-от офіційно отримав у філармонії посаду. Про це сьогодні розповів на прес-конференції з нагоди відкриття нового сезону генеральний директор Львівської обласної філармонії Володимир Сивохіп.

Сезон розпочнеться 2 вересня і, за словами В. Сивохопа, потішить слухачів презентацією нових проектів та програм провідних колективів Львівської філармонії, традиційними і новими фестивалями, також – виступами іменитих солістів. «Зрештою, оскільки є нові люди, є й нові ідеї та погляди на наше концертне життя», – додав Володимир Сивохіп.

У програмі на відкриття нового сезону – виступ симфонічного оркестру філармонії під диригуванням Тараса Криси. Цього вечора звучатимуть найвідоміші твори, які передають образи, стиль та особливості світової класики. Соліст – бельгійський піаніст Стівен Вангауерт.

З 9 по 13 вересня у Львові вперше відбудеться фестиваль «Львівські прем’єри», присвячений творчості львівських композиторів ХХ і ХХІ ст. Координатор чотириденного заходу – композитор, менеджер музичних проектів Богдан Сегін, який організовує уже добре відомий публіці фестиваль «Контрасти».

15 – 17 вересня – фестиваль творчості композитора і педагога Людоміра Ружицького, який Львівська філармонія організовує разом із польськими колегами.

На 18 вересня запланований концерт-марафон Бетховена, який проведе камерний оркестр «Віртуози Львова».

Попереду – Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти» та багато-багато іншого – важливого і цікавого.

Розповів Володимир Сивохіп і про проблеми. «Є дуже багато ідей, але для їх втілення нам не вистачає приміщень, – зазначив директор філармонії. – Маємо три оркестри, ансамблі і солістів. Потрібні приміщення і час для репетицій. Ми не можемо розміститись тут всі разом. Даємо щотижня по 5–6 концертів. А ще в нас відбуваються й інші мистецькі заходи…»

Отже, підсумував Володимир Сивохіп, Львову бракує сучасного концертного залу. І про цю проблему треба говорити, хоча зрозуміло, що вона не вирішиться вже, сьогодні.

Тетяна КОЗИРЄВА, Львів.

Время публикации: 30.08.2016 22:47
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.