У Криму перебуває 24 політв'язні, - МІП

У Криму перебуває 24 політв'язні, - МІП

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у Діалозі з прав людини Україна – ЄС, проведеного з метою налагодження співробітництва між Україною та ЄС з питань захисту прав та основних свобод людини.

Еміне Джапарова виступила з доповіддю про порушення прав і свобод кримських татар на окупованій території АР Крим у зв’язку з агресією РФ, передає "Міністерство інформаційної політики України".

"Вже два роки поспіль, після незаконного вторгнення на територію Криму, російська окупаційна "влада" проводить по відношенню до громадян України, зокрема, кримських татар, репресивну політику, яка полягає в тотальній забороні свободи думки, вираження поглядів та поширення інформації, інших прав і свобод. Свідченням репресивної політики Росії проти кримських татар насамперед є той факт, що станом на сьогодні на території Криму, нараховується: 24 політв’язні, 16 зниклих та 10 загиблих, серед них кримських татар – 18 політв’язнів, 10 зниклих та 7 загиблих. Такі незаконні дії "правоохоронних органів" Криму як затримання, штрафи, допити та обшуки стали вже незмінною формулою переслідування людей з політичних мотивів", – повідомила Еміне Джапарова.

Перший заступник Міністра наголосила, що порушення прав корінного народу, на окупованій Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим, є підставою для вжиття невідкладних заходів реагування як Україною, так і Європейським Союзом. Це потребує об’єднання зусиль обох сторін та координацію їх дій в політичному, інформаційному та правовому напрямах.

Время публикации: 21.07.2016 15:09
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.