У Колумбії вступила в силу угода про перемир'я з повстанцями

У Колумбії вступила в силу угода про перемир'я з повстанцями

У ніч на понеділок, 29 серпня, в Колумбії вступає в дію угода між урядом та "Революційними збройними силами Колумбії" (FARC) про остаточне припинення вогню, передає "DW".

Напередодні, 28 серпня, обидві сторони офіційно оголосили про припинення вогню - із заявами виступили президент Колумбії Хуан Мануель Сантос та лідер повстанців Родріго Лондоньо (більш відомий як Тімолеон Хіменес або "Тімошенко").

Як відомо, мирна угода між урядом і FARC була підписана в Гавані 24 серпня після чотирирічних переговорів. Сторони домовилися про проведення в країні земельної реформи, допуск колишніх членів FARC до участі в легальній політичній діяльності, нові заходи у боротьбі з наркомафією і про компенсації жертвам конфлікту.

Слід зазначити, що досягнута угода має бути підтверджена на всенародному референдумі, який відбудеться 2 жовтня.

Внаслідок збройного конфлікту в Колумбії між лівими повстанцями, правими воєнізованими формуваннями, наркомафією та регулярною армією з початку 1960-х років загинули близько 260 тисяч осіб, ще понад 6,5 мільйона були змушені покинути власні домівки.

У 2001 році Держдепартамент США вніс FARC до списку терористичних організацій, Євросоюз пізніше прийняв аналогічне рішення. FARC стверджувала, що з 1964 року веде війну з урядом за побудову Нової Колумбії, суспільства соціальної справедливості і соціальної рівності.

Время публикации: 29.08.2016 10:00
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.