У Києві розробляють освітній сервіс на базі відкритих даних

У Києві розробляють освітній сервіс на базі відкритих даних

У рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities» громадська організація «Інститут успішного міста» планує створити сервіс інформаційної системи освітнього моніторингу шкіл України на основі відкритих даних наповненості загальноосвітніх шкіл, їх спеціалізації, рейтингу ЗНО за предметами.

Запропонований активістами проект під назвою «Відкрита школа» вирізняється зведенням до єдиної бази, онлайн-доступністю, веб-сторінкою з геопросторовою інформацією, візуалізацією даних, зручною пошуковою системою, комунікаційним майданчиком.

«Період навчання в школі має величезний вплив на становлення особистості дитини, тому до вибору навчального закладу, батькам слід підходити з усією відповідальністю. Наразі в Україні люди стикаються з необхідністю зібрати чимало інформації про навчальні заклади. Для того, щоб обрати школу, в яку віддати чи перевести дитину, батьки вже за кілька місяців починають самостійно обходити школи, щоб дізнатись необхідні дані (спеціалізацію, рейтинг школи, наповненість класів, зручність добиратися дитині додому тощо). За допомогою сервісу кожний буде мати можливість оперативного доступу до єдиної бази зведених даних з необхідною інформацією, де можна буде візуально побудувати та побачити рейтинги шкіл за результатами ЗНО за різними предметами, прокласти найближчий маршрут, як добратися до школи, подивитися наповненість класів та наявність вільних місць, дізнатися про спеціалізацію шкіл та класів, а також почитати відгуки про той чи інший навчальний заклад.Це допоможе у виборі школи», - наголошують активісти.

Громадська організація «Інститут успішного міста» запрошує ІТ-фахівців та всіх небайдужих до проблем освіти людей долучитися до реалізації проекту.

Детальніше про проект: https://danimist.org.ua/uk/projekt/vidkryta-shkola

Конкурс Apps4Cities Challenge у рамках проекту «Дані міст/Apps4Cities» спрямований на забезпечення широкого доступу громадян до міських публічних даних. Він включає у себе конкурс міських сервісів, обрання проекту-переможця, а також його подальшу інкубацію та розвиток. Прийом заявок на Apps4Cities Challenge триватиме з 15 серпня по 18 вересня 2016 року. На переможців очікує грошова винагорода для реалізації ідей.

До складу журі конкурсу увійшли представники IT, медіа-спільнот, лідери міських ініціатив, громадські активісти та ін.

Всеукраїнський проект «Дані міст/Apps4Cities» реалізовує Громадянська мережа ОПОРА та TechSoup Europe за підтримки Національного фонду на підтримку демократії (NED) та Державного департаменту США. Проект триватиме протягом другої половини 2016 — початку 2017 рр. Місія проекту — відкритість та легкість доступу до міських даних, що дозволять зробити місто ближчим до його жителів.

Время публикации: 27.08.2016 16:19
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.