У Хотинській фортеці знайшли османський колодязь

Під час цьогорічних розкопок, які щоліта проводить на території Хотинської фортеці археологічна експедиція Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, було знайдено колодязь XVIII століття. За словами директора державного історико-архітектурного заповідника "Хотинська фортеця" Єлизавети Буйновської, унікальна знахідка має важливе історичне та суто утилітарне значення.

- На старовинних планах фортеці давно бачили зображення двох криниць. Зважаючи, що за турецького панування у фортеці був навіть власний водогін, вочевидь, саме із них він живився водою. Однак досі під час розкопок знаходили тільки рештки керамічних труб водогону та каналізації. Оскільки у нас із водою дуже сутужно, а вона потрібна для розбудови туристичної інфраструктури фортеці-музею, попросили археологів впритул зайнятися пошуком колодязів. Експедиції під керівництвом Миколи Ільківа поталанило. Археологи розкопали верхню частину турецького колодязя XVIII століття. Знайшли його неподалік однієї з веж на узвишші за межами замку, звідки вода стікала до нього по трубах водогону, - каже Є. Буйновська.

Директор музею дуже радіє цій знахідці. Колодязь включать у план екскурсій по фортеці та будуть розчищати. Якщо ж у ньому виявиться вода, то як і кілька століть тому він, окрім іншого, послужить ще й за своїм прямим призначенням.

Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці

Время публикации: 25.07.2016 10:17
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.