У ЄС висловили стурбованість у зв'язку з подіями в Єревані

У ЄС висловили стурбованість у зв'язку з подіями в Єревані

Дуже тривожними назвав офіційний представник Європейської зовнішньополітичної служби (ЄЗС) останні події у столиці Вірменії Єревані в зв'язку з захопленням в районі Еребуні будівлі поліції.

Про це повідомляє "Інтерфакс".

"Ми закликаємо до негайного звільнення медичного персоналу, який взято в заручники", - йдеться в комюніке, поширеному в суботу в Брюсселі.

"Водночас ми знову закликаємо владу Вірменії утримуватися від надмірного застосування сили з боку поліції по відношенню до публічних маніфестацій. Демонстранти також повинні утримуватися від насильства при здійсненні своїх цивільних прав", - наголошується в заяві представника ЄЗС.

За його словами, "застосування сили і насильства для досягнення політичних змін не є прийнятним".

"Конфлікти повинні вирішуватися шляхом політичного діалогу при повазі демократії, верховенства права і основних свобод", - підкреслюється в документі.

Нагадаємо, напередодні мітинг опозиції в Єревані переріс у ходу до захопленого озброєною групою поліцейської дільниці. При цьому кілька сотень демонстрантів прорвали оточення і наблизилися до захопленого будівлі.

Мирна акція переросла в заворушення. Проте співробітники правоохоронних органів досить швидко розігнали протестувальників і звільнили від демонстрантів територію навколо захопленого будівлі полку патрульно-постової служби поліції в Єревані. Також стало відомо про затримання десятків людей. З 165 доставлених у відділення поліції громадян 26 чоловік були затримані.

В результаті розгону демонстрацій постраждали близько 15 журналістів, деякі з них були побиті, інші отримали поранення від вибухів світлошумових гранат.

Група озброєних людей з 17 липня утримує будівлю поліції в єреванському районі Еребуні. Вони утримують у заручниках двох медиків, які прибули туди для лікування поранених бойовиків. Ще двох бойовиків, з важкими пораненнями, раніше забрали в лікарню, а кілька здалися.

Нападники під час захоплення будівлі вбили одного офіцера поліції і ще кількох поранили. Вони також захопили тоді заручників, але потім їх по черзі відпустили.

Время публикации: 30.07.2016 22:48
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.