У Грозному щодо українця Станіслава Клиха порушили ще одну кримінальну справу

У Грозному щодо українця Станіслава Клиха порушили ще одну кримінальну справу

У відношенні українця Станіслава Клиха, якого разом з Миколою Карпюком судять в Грозному за звинуваченням в участі у військових діях у Чечні в 1994-1995 роках, порушено нову кримінальну справу за образу прокурора в ході засідання.

Про це в ефірі "Громадського" повідомила адвокат Марина Дубровіна.

За її словами, учора Станіславу Клыху роз'яснювали права, а засідання перенесли на 6 вересня через те, що не з'явився потерпілий — прокурор Юнусов.

"Саме засідання практично тільки почалося, учора не з'явився потерпілий Юнусов — прокурор, який підтримує обвинувачення в першій кримінальній справі. Була встановлена особистість Станіслава, йому були роз'яснені права, прокурор дав клопотання про відкладення судового засідання через відсутність потерпілого. З урахуванням того, що це суб'єктивна категорія — людина образився на якесь висловлювання, вирішили, що без потерпілого розглядати справу не можна. Тому засідання було відкладено на 6 вересня на 14.00".

Адвокат Клиха заявила, що і надалі буде наполягати на призначенні психіатричної експертизи своєму підзахисному:

"Коли Станіславу почали роз'яснювати права, він почав говорити довгу незв'язну промову. Враховуючи, що суддя і прокурор бачили його вперше, ніяк не могли зрозуміти, як це пов'язано з образою прокурора Юнусова. Коли ми вийшли, я сказала судді: "Подивіться в матеріалах справи, що є моє клопотання про призначення стаціонарної психіатричної експертизи та висновок Незалежної психіатричної асоціації Росії, де рекомендовано призначити таку експертизу". При ознайомленні з матеріалами кримінальної справи я також про це заявляла, тому що Станіслав фактично не став підписувати і знайомитися з матеріалами справи, поведінка була не зовсім адекватною. Я заявлю повторно таке клопотання про призначення експертизи. Справа за образи дуже дрібна саме по собі, не великої тяжкості. Але я наполягаю на тому що, якщо б Станіслав був психічно здоровий, він би не став нікого ображати: він інтелігентна людина, з двома вищими освітами", - розповіла Дубровіна.

Вона підкреслила, що позиція з родичами Станіслава Клиха узгоджена. "Це очевидно для сім'ї, оточуючих. Зараз він більш-менш заспокоївся, місяць з гаком не було засідань. Коли він мовчить, ніби непогано виглядає. Коли починає говорити, психічний розлад очевидний", - зазначила адвокат.

Нагадаємо, в березні 2014 р. в Росії був затриманий лідер Української національної асамблеї (УНА) Микола Карпюк. Українського журналіста Станіслава Клиха затримали у вересні 2014 р. на території РФ, коли він приїхав у гості до вагітної дівчини.

Російські слідчі стверджують, що в 1994 р. Карпюк разом з Дмитром Корчинським і членами УНА-УНСО прибув на територію Чечні нібито "здійснювати напади та вбивства громадян, військовослужбовців Збройних сил РФ, а також співробітників правоохоронних органів". Крім того, в СК РФ заявляють, що Карпюк спільно з Олександром Музичко очолив банду під назвою "Вікінг", в яку також нібито увійшли Дмитро Ярош та Станіслав Клих.

У лютому 2016 р. російська правозахисна організація "Меморіал" визнала Карпюка і Клиха політв'язнями.

26 травня Верховний суд Чечні виніс обвинувальний вирок, яким визнав Карпюка і Клиха винними в участі в бойових діях на боці чеченських сепаратистів у 1990-х роках. Карпюка засудили до 22,5 років колонії, Клиха — до 20 років колонії.

Время публикации: 27.08.2016 9:33
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.