У Дніпрі на честь Дня незалежності пройшов забіг у вишиванках

У Дніпрі до Дня Незалежності України провели забіг в українських вишиванках.

Стартував він на Набережній Дніпра - на Фестивальному причалі. Найменшій учасниці змагань - всього два з половиною роки, а найстаршому - 78. Незважаючи на те, що в Дніпрі подібний захід проводили вперше, в ньому взяли участь близько 400 жителів міста.

«На наш погляд, немає кращого подарунка для країни, як здорові і щасливі люди», - вважає організатор забігу Світлана Ліщинська. Діти, які стали переможцями забігу отримали рюкзаки зі шкільним приладдям від партнера забігу - місцевого відділення Національного олімпійського комітету. Переможці дорослих забігів теж отримали подарунки від спонсорів.

Цікаво, що двом найстаршим учасникам забігу - Віктору Задирко - 78 років і Миколі Шматко - 75. Обидва, за їхніми словами, не уявляють собі дня без спорту.

«У молодості я займався гімнастикою. Дух змагань в мені живе донині. Якщо оголосять марафон, то обов'язково візьму в ньому участь», - говорить Віктор Задирко. Інший ветеран, колишній боксер Микола Шматко, незважаючи на похилий вік, і зараз може віджатися від підлоги 25 разів. Пробігти 3 тис. метрів - для нього не проблема.

Забіг у вишиванках став одним з основних заходів святкування Дня Незалежності. Це всеукраїнський захід, одночасно стартував в ряді міст України.

В цілому святкування в Дніпрі розпочався з урочистої церемонії покладання квітів до пам'ятника Тарасу Шевченку на Монастирському острові. У храмах Дніпропетровщини відбулися святкові молебні за Україну.

Крім того, на аеродромі в селі Майському Синельниківського району організували масштабний фестиваль «Вільне небо». Протягом декількох годин парашутисти, пілоти літаків, спортсмени-екстремали показували складні фігури пілотажу і масові стрибки з парашутом. У небі розгорнули величезний прапор України.

Вадим РИЖКОВ, «День», Дніпро

Время публикации: 24.08.2016 19:16
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.