У Чернівцях волонтери розмальовують дитячу лікарню

У Чернівцях волонтери розмальовують дитячу лікарню

"Розмалюй лікарню, Буковино: щоб і стіни лікували", так називається волонтерський проект, ініціатором якого є Софія Бєла. Лікар за освітою та молода мама вона добре знає, як сумно буває найменшим у стінах лікарні. Тому слідом за сестрою, яка першою зініцювала аналогічний проект у Львові, закликала чернівчан розмалювати веселими малюнками стіни міської дитячої лікарні. На її заклик відгукнулися професійні художники, аматори пензля та просто небайдужі люди. Всі гуртом взялися до роботи.

На сьогодні учасники проекту вже розмалювали у лікарні коридори хірургічного відділення та їдальню, для якої на додачу інші доброчинці – студенти Вищого професійно-технічного художнього училища №5 м. Чернівців виготовили гарні меблі.

Тепер настала черга інших відділень, зокрема нефрологічного.

- Дітки з хворими нирками лікуються у нас довго, тому просили волонтерів намалювати щось не тільки позитивне й оптимістичне, але водночас змістовне. Першими результатами дуже задоволені. Студент-волонтер Павло Лунгу намалював справжнє 3D зображення Ноєвого ковчега, яке дуже вподобали наші маленькі пацієнти, а з-під пензля професійного художника Рози Козарійчук народжується сюжет про дівчину-Весну, - розповідає заввідділенням Тетяна Андрійчук.

Крім казкових персонажів, волонтери намалювали для маленьких пацієнтів карту України. У її створенні мимоволі взяли участь самі діти.

- Спостерігаючи за нашою роботою, діти, особливо ті, хто вже навчається у школі, підказували, які додаткові малюнки зроблять регіони України більш впізнаваними, а карту – пізнавальною. Так, оскільки Вінничина є краєм цукроваріння, то просили намалювати тут цукрові бурячки, біля Запоріжжя – соняхи, а неподалік Ужгорода – виноград тощо, - каже Софія Бєла.

За її словами, після того, як волонтери завершать роботу у Чернівецькій міській дитячій лікарні, вони запропонують створити позитивний настрій у стінах інших лікувальних закладів для дітей.

Анн ГАРГАЛЯ, Чернівці

Время публикации: 30.07.2016 14:52
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.