У Чернівцях відкрили новий корпус національного університету

У Чернівцях відкрили новий корпус національного університету

Обладнаний ліфтами шестиповерховий корпус Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, будівництво якого розпочали ще за іншої держави 1991 року, сьогодні відкрили у Чернівцях.

З військовим парадом порівняла символізм події присутня на урочистостях міністр освіти та науки Лілія Гриневич. "Нехай ворог, який хоче відволікти наші ресурси й зусилля лише на оборону, скрегоче зубами. Дбаючи про обороноздатність країни, нам водночас вдається відкривати нові університетські корпуси. Це є наочною демонстрацією важливості освіти для України. На студентах, які будуть навчатися у цих стінах, будуватиметься нова українська школа XXI століття, школа, яка дуже нам всім потрібна", - відзначила вона у вітальному слові.

За словами ректора ЧНУ ім. Ю. Федьковича Степана Мельничука, під новим дахом працюватиме факультет педагогіки, психології та соціальної роботи та чотири кафедри Інституту фізичко-технічних і комп’ютерних наук. Для одного з новоселів – факультету педагогіки – випускник ЧНУ, екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк подарував інтерактивну дошку, побажавши, аби зі стін його alma mater вийшов не один буковинський Нобелівський лауреат. "Україна має стати форпостом прогресу. Держави, які покладалися виключно на власні природні ресурси, вже перестали бути лідерами. Бо сьогодні лідери ті, хто має наукові досягнення, створює нову думку та генерує нові ідеї. Тому бажаю, щоб мій рідний університет став місцем народження кращих наукових досягнень для України та світу", - сказав А. Яценюк.

Анна ГАРГАЛЯ, Чернівці. Фото автора

Время публикации: 30.08.2016 16:30
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.