У Чернівцях видали підручники мовами нацменшин

У Чернівцях видали підручники мовами нацменшин

До початку нового навчального року книжкове видавництво "Букрек" із Чернівців вчергове випустило низку підручників мовами нацменшин, у тому числі – кримськотатарською та новогрецькою.

«Підручники мовами нацменшин друкуємо з 1997 року, коли у світ вийшов перший у незалежній Україні румунський буквар "Abecedar" Серафими Криган. Згодом були підручники угорською, польською, на ідиш тощо, а позаторік Рада Європи профінансувала видання букварів на івриті, гагузькою та болгарською мовами, - розповідає директор видавництва Дарина Максимець. – У зв’язку з нинішньою ситуацією в Україні, минулого року розпочали друк підручників з новогрецької та кримськотатарської мови для різних класів, видали також інтегрований курс кримськотатарської й зарубіжної літератури для 8 класу. Якщо торік друкували їх навздогін навчальному процесу ледь не у грудні, то цього року завдяки новому керівництву Міністерства освіти та науки України (а останнім часом підручники мовами нацменшин видаємо за угодою з МОН), процес був чітко організованим, тому встигли видати підручники до початку навчального року».

Д. Максимець каже, що крім тиражів, замовлених МОН, цього року видавництво ще й додруковувало наклад певних підручників, які напряму замовляли громади територій компактного проживання національних меншин, або ж навіть окремі школи. Такі замовлення надходили з Львівської, Одеської, Закарпатської та Чернівцької областей.

За словами Д. Максимець, для підготовки видань різними мовами при видавництві створені мобільні редакції, які працюють дистанційно. Так, мобільна редакція в Ужгороді готує видання угорською мовою, в Одесі – гагаузькою, ромською, болгарською, є редактори і за кордоном – в Румунії, Болгарїі, Угорщині, Ізраїлі, одне слово там, де є носії сучасного, а не діаспорного варіанту мови.

«У співпраці з видавництвом "Лідана" з румунського міста Сучава нещодавно видали також підручник з української мови для 3-го класу для українців Румунії. Оскільки він дуже сподобався, на замовлення Союзу українців Румунії спільно із партнерами з "Лідани" маємо видати український буквар та всю лінійку підручників з української мови, - додає видавець. - У цьому є потреба, бо нерідко українці Румунії, які вільно розмовляють та співають пісні рідною мовою, не завше доладно українською пишуть і читають».

Анн ГАРГАЛЯ, Чернівці

Время публикации: 31.08.2016 12:12
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.