У Чернігові відбувся фестиваль рибної юшки

У Чернігові відбувся фестиваль рибної юшки

Фестиваль рибної юшки «40ух» став однією з родзинок святкування Дня незалежності в Чернігові. Цього року він проводився вчетверте. Своїми фірмовими стравами жителів і гостей міста пригощали представники громадських організацій, партій і, звичайно, кафе та ресторанів. Скуштувати можна було навіть «фронтову уху», що приготували демобілізовані воїни.

Щоправда, фестиваль майже втратив свою культурну складову, адже колись він замислювався як мистецький захід, з тематичними виставками художників просто неба та колоритними виступами творчих колективів.

Цього року «40ух» схожий більше на гастрономічну акцію. Тут можна було скуштувати до десяти видів рибної юшки, кілька різновидів плову, м’ясні страви. Незважаючи на дощик, що йшов майже всю ніч, і зливу зранку, всі учасники фестивалю прибули на визначене місце в міському парку культури та відпочинку без запізнень, вчасно розпалили багаття й приготували величезні казани. Охочих скуштувати, звісно, не бракувало!

Секретом приготування власної рибної юшки ділиться натхненник фестивалю, художник і фундатор музею сучасного мистецтва «Пласт-арт» Борис Дєдов: «По-перше, має бути гарна рибка. Це судачок, сом, щоб був хороший навар. Використовуємо спеції, звісно, а наприкінці – обов’язково занурюємо гарячу головешку й додаємо стакан горілки на 50 л юшки. Оце такий мій сімейний рецепт. Так готував ще мій дід, царство йому небесне!».

Серед цьогорічних учасників - представники Центру психолого-соціальної реабілітації воїнів та членів їхніх родин «Ресурс». Психолог-волонтер Ольга Буковська розповідає: центр «Ресурс» вперше бере участь у цьому фестивалі, причому за ініціативою самих хлопців, які зараз проходять реабілітацію. Психолог вважає, що для них це дуже корисно, це важливий етап реабілітації, коли колишні бійці беруть участь у соціально-громадському й культурному житті Чернігова. Крім того, воїни підготували невеличку експозицію, в якій представили власні бронежилети, нагороди, муляжі зброї та трофеї – елементи одягу (приміром, форму «козачка»), прапори РФ, ДНР і ЛНР, шеврони, вилучені у сепаратистів.

Рецептом приготування рибної юшки поділився шеф-кухар Вадим Піщур: «По-перше, варимо на бульйоні з свинячих ніжок. По-друге, додаємо картоплю та квасолю, а також – білі гриби сушені. Так, це я сам вигадав! Готував так ще до війни. І вже потім – голову сьомги та рибку свіжу – будь-яка підійде. Цю рибку, зізнаюся, ми не ловили. Нам її подарували. Наприкінці додаємо жовтки яєць, а далі як у всіх – перець, сіль за смаком, головешку та горілочку». Запитую у Вадима, чи готували юшку за цим рецептом там, на фронті. «Готували», – відповідає. Й додає, що риби там вдосталь, адже колись її вирощували в озерах, крім того, риба частенько гине та спливає після обстрілів.

Вікторія СИДОРОВА, Чернігів

Время публикации: 25.08.2016 14:45
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.