У Чернігові триває Всеукраїнська акція «Єдина родина»

У Чернігові триває Всеукраїнська акція «Єдина родина»

Напевно, вперше за два з половиною роки війни Росії проти України в нашій країні проходить масштабна акція «Єдина родина України», що згуртувала родини загиблих воїнів з різних регіонів нашої країни. Цю зустріч до Дня незалежності України ініціювали волонтерські організації Чернігова, а обласна та міська влада надала вагому організаційну на фінансову підтримку. «Біда не зламала! Біда – об’єднала!» - саме таке гасло акції запропонували чернігівці і зробили все можливе, аби цю єдність відчули всі учасники.

Загалом в Чернігові напередодні Дня незалежності зібралися понад 350 жінок, чоловіків і дітей – близьких родичів загиблих захисників. Це майже 100 родин з Чернігівської області та по 3-6 представників з інших областей, окрім Закарпатської, Донецької та Луганської. Центральним символом акції стало «Дерево єднання», колоски для якого привезли делегації. Наші предки робили таке дерево, схоже на дідух, під час збору врожаю – як символ миру та добробуту. На цей раз дерево з колосся виконувало ще й об’єднавчу роль. Основу для нього чернігівці урочисто зробили раніше, під час флешмобу 30 липня, коли було оголошено про старт активної підготовки до цієї акції.

Учасники всеукраїнської акції «Єдина родина» почали збиратися в Чернігові 19 серпня, їх поселили в готелі, з ними почали працювати психологи та юристи. Сьогодні, 20 серпня, дорослим гостям зранку запропонували екскурсію по мальовничому Валу – національному історико-архітектурному заповіднику «Стародавній Чернігів» та прогулянку Десною на теплоході. А малечу запросили на спортивно-розважальну програму на березі Десни, де було веслування на човнах «Драконах», веселі старти та естафети. Організатори подбали, аби гостей всюди супроводжували фотографи, тож кожна родина згодом отримає диск з професійними світлинами на добру згадку про цей візит.

В другій частині дня родини воїнів поклали квіти до пам’ятника «Борцям за волю та незалежність України» та взяли участь у поминальному молебні. Далі вони перейшли на центральну Красну площу Чернігова, де поклали квіти та поставили лампадки біля меморіальних стендів героям Небесної Сотні та воїнів АТО. Разом з ними пам'ять героїв вшанували голова Чернігівської ОДА Валерій Куліч, голова обласної ради Ігор Вдовенко та міський голова Владислав Атрошенко. В цей час учасники флеш-мобу - курсанти та військовослужбовці стали по контуру мапи України, намальованої на Красній площі, й утворили живий ланцюг єднання, в центрі якого стояло «Дерево єднання». Згодом до них долучилися й учасники акції «Родинне коло України». Майже всі взялися за руки, делегації розгорнули прапори своїх міст чи областей. Це було дуже символічно та зворушливо!

Далі учасників акції запросили зробити спільне фото, багато хто фотографувався біля «Дерева єднання», з прапорами своїх регіонів. Після цього захід продовжився в обласному академічному музично-драматичному театрі ім. Шевченка, де гостей Чернігова вітали перші особи міста та області, а концертну програму для них підготували найкращі творчі колективи регіону. В неділю, 21 серпня, спілкування родин продовжиться. На них чекає продовження екскурсії Черніговом, вони відвідають таємничий печерний Богородичний монастир, заснований преподобним Антонієм Печерським. А для діток буде окрема програма в міському парку культури та відпочинку.

Варто відзначити, що всеукраїнська акція «Єдина родина» проходить за ініціативою та активною участю волонтерів громадських організацій Чернігова: «Єдиний волонтерський центр», «Єдина родина Чернігівщини», «Ресурс», «МАРТ», «Українська асоціація матерів», «Ініціатива «Активні громадяни». Організатори вважають, що ця акція сприятиме налагодженню дружніх стосунків і напрацюванню партнерських взаємин між родинами. Представники регіонів обміняюся досвідом, як вони відстоюють свої права, можливо, запропонують нові спільні проекти та ініціативи. А головне – відчують вдячність і підтримку з боку суспільства, громади.

Вікторія СИДОРОВА, Чернігів, фото автора

Время публикации: 20.08.2016 19:01
Лента новостей
При копировании материалов прямая открытая для поисковых систем гиперссылка на mediahouse.com.ua обязательна.